Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@uBlock_Origin: w perspektywie kwartału nie ma co liczyć na obniżki stóp moim zdaniem. Dane pokazują że gospodarka jeszcze wytrzyma i FED ma miejsce na dalsze zacieśnianie. Nie wierz w bajki pivociarzy.
Póki co to FED mówi że kontynuują podwyżki stóp prawdopodobnie przez całe 2023, będzie spowolnienie gospodarcze, może recesja.

BTC urósł o 3k, a tu narracja, że zaraz będzie ath.
Tak naprawdę wróciliśmy do poziomów sprzed upadku ftx. 2 miesiące temu
@Sto100: Powell coś tam mówił, że chce aby najpierw stopy wszystkich obligacji spadły pod stopy FEDu co może trochę zająć ale co zrobią to ¯_(ツ)_/¯
@uBlock_Origin: Historycznie opuszczanie stóp = krach. Stopy są z zasady podnoszone i opuszczane za późno. Na przykładzie okresu 2015-2020 widać, ze opuszczenie stóp spowodowało najpierw spadek BTC o 50% a później o kolejne 60%. Ale to kwestia sytuacji makroekonomicznej a nie samych stóp. Najlepszym historycznie okresem są płaskie stopy na wysokim poziomie - a to może być niedługo. Jak już stopy będą nisko, to tak - pompa na risk-on, ale najpierw
proszę o sensowne odpowiedzi poparte logiką i dowodami.


@uBlock_Origin: Jak chcesz dowodów tego co opisałem to odpal sobie na tradingview zestawienie stóp i jakichś indeksów, albo nawet BTC, ale tam masz tylko jeden taki cykl - ten który opisałem.
@uBlock_Origin: Wszystko zależy od zachowania indeksów amerykańskich. Sp500 aktualnie stoi w rozkroku i w przypadku wyjścia z długotrwałego trendu spadkowego pociągnie również w górę rynek krypto. Historycznie dno bessy wypadało w okolicach pierwszych OBNIŻEK stóp procentowych , a do tych tak jak wspomniałem jeszcze minimum 10 miesięcy. Możliwa jest od teraz kilkumiesięczna pompa na rynkach (a co za tym idzie na krypto też), a następnie zwała. Wszystko zależy od siwego bajerata