Wpis z mikrobloga

Trochę przemyśleń o #wykopobrazapapieza #2137 i podobnych.
Na wstępie dodam, że sam śmieszkuję, i jestem za laicyzacją kraju.
Dlatego dyskusji chciałem poddać sam sposób wyśmiewania postaci/przedmiotów związanych historycznie z Polską. Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
=====
Statystyczny obywatel Polski jest istotą dość wrażliwą na swoje przekonania. Jeśli zostaną one podważone w sposób gwałtowny najczęściej kończy się to blokadą i żadnej owocnej dyskusji z tego nie będzie..

Odniosę się tu do tagu jp2gmd, który jest stwierdzeniem faktu. Jednak, mi nic nie wiadomo o to czy wykonywał tą nikczemną czynność. Nie został de facto z tego osądzony, a ja nie lubię wieszać psów na kimkolwiek - przynajmniej bez klarownie udowodnionej winy. Zamiast tego skupiłbym się na poruszeniu tuszowania pedofilii, co jest faktem i sam kardynał Dziwisz nie może temu zaprzeczyć (a bardzo by chciał się zakryć niepamięcią XD). Wykrzykiwanie gmd w stronę osób wierzących raczej nie przysporzy nam dobrej opinii, ani nie spotka się z chęcią rozmów.

Kolejnym przykładem jest tęczowa postać Maryi czy też jej aureoli. Czy może to sprowokować pewne środowisko osób - "jeszcze jak", ale nie dziwię się temu. Po prostu atakowi została poddana ikona, w którą wiele lat pokładali modły. Samemu obrazowi nie można też niczego zarzucić, więc takie relikwie wiary będą zakorzenione mocniej niż postaci ludzkie. W tym przypadku od nas zależy co chcemy osiągnąć tym sposobem: prowokację czy dyskusję. Matematykę zostawiam wam.

Ze swojej strony bardziej na naturalną laicyzację przyczyni się wypisywanie dzieci z lekcji religii, nie organizowanie chrztów i innych kościelnych ceremonii.

A sam dialog zapewni nam rozmawianie o religii w domu, aby cokolwiek co wprowadzi ministerstwo w zastępstwie religii, nie wyprało dziecku mózgu. Pokazywanie hipokryzji księży, nagłaśnianie oficjalnych wyroków wymierzonych w stronę kościoła itp.

#religia #bekazkatoli #przemyslenia

George_Liquor - Trochę przemyśleń o #wykopobrazapapieza #2137 i podobnych.
Na wstępi...

źródło: comment_1673727554LExGFJrHCAxiMHz1HsqCKy.jpg

Pobierz
  • 6
Patrz jak go to piecze. Swoją drogą, tak, masz dużo racji, też wolę postawić na dialog i nie sprawia mi problemu prowadzenie dialogu, wręcz jestem za. Niektórzy ludzie jednak już zabrnęli tak daleko w pewną granicę, że prowadzenie dyskusji mija się z celem, gdyż w myśl "moja racja jest najmojsza" nawet najbardziej sensownymi argumentami nie uda się przekonać do zmiany zdania. Oczywiście wiem, iż to że coś jest sensowne nie zawsze oznacza
RiverStar - Patrz jak go to piecze. Swoją drogą, tak, masz dużo racji, też wolę posta...

źródło: comment_1673727798LBIrGLH5qkaMNSgxKKoi30.jpg

Pobierz
@Zgrywajac_twardziela: Ciśnienie podniesiesz im niezależnie od podjętych działań. Wystarczy, że nie zgadzasz się do końca z doktryną. Że w ogóle śmiesz śmieć!
Tw. bolek nieprzypadkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°), jago czar również pryska.

Osoba potrafiąca jakkolwiek krytycznie spojrzeć na Wojtyłę

Też zależy niestety od rodziny w jakiej się wychowuje. Dlatego moim zadaniem będzie sianie zamętu przy takich rodzinnych spotkaniach. Oj nicpoń ze mnie ( ͡~ ͜
GeorgeLiquor - @Zgrywajactwardziela: Ciśnienie podniesiesz im niezależnie od podjętyc...

źródło: comment_16737279942j2ztX8FSBZTlhpfZU9AIq.jpg

Pobierz
@George_Liquor Kwestia skali. Raczej rzadko zdarza się, że cenzopapisci krzyczą klerobojnym jp2gmd prosto w twarz. To bardziej wymiana memów plus popkultura. Podobnie jest z tęczą. Osoby, które codziennie odczuwają hejt oraz kompletny brak zrozumienia sięgają po takie rzeczy by przypomnieć o sobie, bądź rzeczywiście #!$%@?ć swoich prześladowców. Strumień dyskusyjny jest mocno ograniczony, gdyż państwo skutecznie podsyca kampanię nienawiści. Osobiście nie produkuję swoich bliskich papajem, a szczególnie tych starszych, którzy są całkowicie zindoktrynowani.