Wpis z mikrobloga

Jest jakiś program żeby zgrać wgrany firmware z modułu np.sonoff?


@ZidaneNS: esptool - albo jak znajdziesz inny "programujący" który umie nie tylko wgrywać, ale i odczytywać w trybie ISP (gpio0 do masy przy boocie)...

Tylko zastanawiam się - po jakiego czorta zgrywać?
Z jednego modułu do drugiego - nie wgrasz, firmware ma blokadę/autoryzację po mac-adresie czy nr seryjnym ESP.
A jak już raz przejdziesz na jakiekolwiek alternatywne - to nigdy wracać
@hrumque: mam już wgrany firmware supli tylko nie pamiętam jaki. Działa ale chciałbym przetestować firmware innego użytkownika tylko obawiam się że może coś nie zadziałać i wrócić w razie czego do starego.
mam już wgrany firmware supli


@ZidaneNS: no to już firmware sonoff-a oryginalnego nie wgrasz.
A suplę to sobie od razu wygeneruj i wgraj najnowszą https://gui-generic-builder. supla.io/ i tyle - nie ma problemu, a nowy od dwóch dni kod firmware już pozwala na auto-aktualizację i w ogóle jest fajny ;)
@hrumque: właśnie chce go wgrać na moje wszystkie uradzenia ;) właśnie z tego powodu że ma auto aktualizacje i nie będę musiał rozbierać wszystkich urządzeń ;)

Możesz mi wyjaśnić po co stosuje się pliki:
blank1MB.bin ------------------------>0x00000
boot
v1.5.bin -------------------------->0x00000
espinitdata_default.bin -------->0x3FC000

blank rozumiem że czyści całą pamięć. A co robi boot i default?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZidaneNS:
Blank to po prostu pusta cała pamięć.
Boot to zapewne czysty firmware który tylko pozwala na załadowanie firmware właściwego, odpowiednik startu z gpio0 do masy

po co to ruszać? Ładujesz firmware przez uart (gpio0 do masy) z phyflasher albo jak już masz wgrane z aktualizacją - to przez www GUI.
Jak masz tylko 1M flash to przez GUI ładujesz najpierw firmware OTA-blank ( bo jest na tyle małe, by się