Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kamil-wasniewski: wejdź i zobacz na komentarze. Jak na wykopie, wszyscy równo wolą passata B5 FL TDI.
Jak ktoś zauważa, że jest dobra obniżka i wrzuca na serwis temu poświęconym to jest teslowym trolem. A jak Ty wrzucasz całą drugą stronę barykady to jest ok.
Obniżka cen oczywiście będzie miała wpływ na marże. Ale pamiętaj o tym jak bardzo Tesla powiększyła swoje capacity oraz że prawie wszystkie materiały (lit jeszcze się dobrze
@kamil-wasniewski: A czego spodziewałeś się po uberbullach na twitterze? Jeszcze tylko WholeMarsa brakuje w zestawieniu.
To czy akcja z obniżką cen okazała się sukcesem to zobaczymy po q1.
Z ciekawostek to Tesle dalej są droższe niż były na koniec 2021 roku. I jak myślisz, inni producenci obniżą teraz podobnie ceny?
@gonzo91: Będę ciekaw nadchodzących wyników.
Jeżeli obniżka spowodowana jest spadkiem surowców, to inni producenci również będą mogli obniżyć ceny.
Ja uważam, że jest to głównie spowodowane spadkiem popytu oraz zejściem z marży i w tym wypadku inni producenci mogą stać przed trudnym wyborem, ale wciąż mogą czerpać zyski z rynku aut spalinowych, więc mogą równoważyć tym straty na rynku EV.
Nawet jak popyt spada


@kamil-wasniewski: popyt rosnie. Jeżeli je obniżyli, to kalkulacja wychodzi że pomimo mniejszego zysku jednostkowego zarobią sumarycznie więcej dzięki sprzedaniu większej ilości jednostek. To podstawy Januszu biznesu.

Ja uważam, że jest to głównie spowodowane spadkiem popytu


@kamil-wasniewski: a ja uważam że powinno się sprawdzać takie dane a nie zakładać je sobie z dupy. Ty jednak jak zawsze dokonałeś tego samego głupkowatego wyboru... ()
Pobierz timechain - > Nawet jak popyt spada

@kamil-wasniewski: popyt rosnie. Jeżeli je obn...
źródło: comment_1673708702rmUyBH0djtm4YiAgGnQALn.jpg
@kamil-wasniewski: pierwszy kwartał 2023 nie wiem. Co ja jestem jasnowidzem? Przecież dopiero się zaczął. Ostatni kwartał 2022 był znów rekordowy, jak to się dzieje od lat.... Można założyć że teraz znów będzie wzrost dzięki ulgom IRA i obniżce, oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych.

Obniżka cen wynika z większej mocy produkcyjnej Tesli. Uruchomili nowe fabryki. Wcześniej mieli dużo większy popyt niż byli w stanie produkować, więc zwiększali ceny, bo i tak wszystko sprzedawali
Jaki ty ciemny jesteś ()

Aha, ale za to jesteś specem od możliwości przerobowych...


@kamil-wasniewski: A co mają przewidywania przyszłości kompletnie z dupy do ogolno dostępnych informacji o zwiększaniu produkcji? Nie bawię się w prorokowanie. Wiadomo natomiast że więcej.

To ile zmierzają wyprodukować w pierwszym kwartale?


@kamil-wasniewski: Skąd mam wiedzieć? Ich się pytaj. Nie mówią swoich założeń ile zamierzają wyprodukować.

Jakie nowe fabryki zostaly uruchomione w