Wpis z mikrobloga

@Hamza z ciekawości co masz za materac lub ile ich masz, że potrzebujesz samopompy?

Nie krytykuje i nie oceniam - pytam z czystej ciekawości, nic poza tym
@ms86 nigdy nie miałem materaca dmuchanego ani maty samopompującej, zawsze używałem taniej karimaty, ale odkąd zachciało mi się biwaków na moto, to wolałbym coś co po złożeniu ma mniejsze gabaryty i wagę do 1kg, a przy okazji r value podany przez producenta, by móc spać przy np. 5C na plusie, bez obaw, a tanie materace dmuchane podobno nie nadają się ma chłodne noce, bo główna komora nie jest przedzielona izolacją, np. typu
@Hamza: jest taki parametr w materacach jak R value, jak szukasz czegoś na 3 sezony to R value powinien być powyżej 2,5, jak na zimę to najlepiej powyżej 4 ale za 300 cebul to o tych zimowych raczej nie masz co szukać
@Luntri: tak, o R value wiem, dlatego od dawna na oku mam:
https://allegro.pl/oferta/mata-samopompujaca-volven-ultralight-plus-12653310804

współczynnik R-Value: 2.9 (w/g normy ASTM F3340-18)
wymiary po spakowaniu: O 14 x 27 cm
Waga 748 g

i szukam też alternatyw podobnych, bo ta mata volven, ona po 160 zł chodziła jakieś 1-2 lata temu, a aktualna cena wydaje się przesadzona, jednocześnie bardzo ciężko znaleźć opinie o niej i te które są to ludzie piszą, że sama
@Hamza: no niestety nie posiadam tego materaca także pod tym względem Ci nie pomogę.
Ale jakbym dziś miał kupić materac który od lat używam czyli [forclaz](https://www.decathlon.pl/p/materac-dmuchany-forclaz-mt500-air-l-180-x-52-cm-dla-1-osoby/_/R-p-189392?mc=8493395&c=Ochra.) To bym go na podstawie opinii nigdy nie kupił, a NIGDY mnie nie zawiodł (oprócz tego że za zimny na zimę i ja jestem za szeroki teraz także obecnie się rozglądam za czymś z r value ~4 do 800 gram).

Jak się teraz rozglądam
@Luntri: i ten dmuchany, przy jakiej minimalnej temperaturze nocą był wystarczająco komfortowy? bo decathlon podaje od 8C w górę i jestem ciekaw czy przy 8C faktycznie było ok czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hamza: według mnie nie kłamią, z 2 strony przy 5 stopniach już nieźle daje po plecach, dlatego jak bylo zimniej to spałem na brzuchu, no ale kilka razy się przejechałem i trzeba było kombinować (lub/i schować dumę)

Ps. Co tam za moto śmigasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Luntri: cbr 250r, typowo nad okoliczne wody, 3,3l średnio pali, ale mam pełną kategorię A, ale gdybym chciał np. 600cc, to jeszcze mnie nie stać na taki pojazd, a koniecznie chcę z ABSem i jeszcze nie za bardzo widzę sens zakupu czegoś większego, głównie przez to większe spalanie, a skoro i tak mogę jechać 140 km/h non stop, a nie jeżdżę tyle, bo zawsze bez wyjątku tam gdzie jadę to drogi
@Hamza: Mam tego prostokątnego Volven Ultralight i ostatnio niewiedziec czemu schodzi z niego powietrze i nim gardzę :) Mialem matę samopompującą armii holenderskiej z demobilu i nigdy mnie nie zawiodla do poki nie oddalem jej na Ukrainę. Teraz mam po Volvenie wstręt do mat samopompujących i kupilem grubą karimatę armii holenderskiej.
@pavlucco: a próbowałes zlikalizować miejsca uchodzącego powietrza w tym volvenie? i załatać dołączonymi łatkami? (o ile nie uchodzi gdzieś na łączeniach czy w jakichś dziwnych miejscach). A ile nocy łącznie spędziłeś na niej?
Spalem kilka nocy w lesie i kilka w mieszkaniu. Nie wiem jak zlokalizowac miejsce, bo bardzo wolno schodzi to powietrze - dopiero rano widze, ze cos nie gra. Ktos mi sugerowal wsadzic do wanny zeby zobaczyć, skad powietrze schodzi.
@pavlucco: a mydłem dobrze namydlić dłonie dla piany i odcinkami smarować matę? albo woda z szamponem? te rzeczy dobrze się pienią, może dałoby radę tak?