Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem materac i nie wiem którą stroną się spo na nim xd
Jak są materace np. 7 stref co mają żeby ledzwia były w jednej a ramiona w drugiej i jak rozumiem różnią się twardością, to jak po materacu zobaczyć gdzie jest jakie ułożenie (na której jego stronie) no i jeszcze kwestia jego obrotu o 180 stopni jest pytaniem.
Jest może jakieś oznaczenie ogólnie na materacach o tym? Mam chacha holdinga i chyba polubilbym jakby się bardziej zapadał pod dupą
#pytanie #sen #spanie #materac #zdrowie #kregoslup
  • 4
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Te strefy ułożone są symetrycznie, więc nie ma znaczenia jak położysz materac - możesz przekręcać, obracać materac a strefy będą zawsze w tym samym miejscu :) Różnice twardości między strefami są minmalne Cha-Cha jest twardym materacem ale jeśli śpisz na nim dopiero kilka nocy, daj sobie czas na przyzwyczajenie się do nowego, twrdszego podłoża.
  • Odpowiedz
@Milano: a jeśli wybudzany się w środku nocy, zauważam że podczas snu obracam się żeby znaleźć lepszą pozycję i staram się wyginać nienaturalnie kręgosłup aby bardziej wżynał się w materac aby był w większym wgłębieniu to to są nadal objawy tych kilku nocy czy to już raczej coś gorzej?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Ciało człowieka potrzebuje kilku, kilkunastu przespanych nocy aby przyzwyczaić się do nowego materaca. Jeśli wcześniej spałeś na miękkim materacu to ten okres dostosowania sie może trwać dłużej. Z każdym dniem powinno byc coraz lepiej. Jeśli jednak materac będzie nadal zbyt twardy to najlepiej dokupić nawet jakiś tani 3-4 cm materac posłaniowy/nawierzchniowy i powinno być ok.
  • Odpowiedz