Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rad-X: W tych umowach z pośrednikami i tak jest zapis że jeżeli sprzedasz na boku podczas trwania umowy to prowizja i tak trzeba zapłacić więc bez sensu ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 454
@KromkaMistrz: nie ma gorszego raka w Polsce już agenciny. Raz jedna prowadzac mnie do mieszkania na sprzedaż pokazała mi betonowy plac otoczony blokiem z jednym ususzonym krzewem w donicy pośrodku i spytała czy się spodziewałem, że będzie tu tak zielono. Powiedziałem że tak, spodziewałem się xD
@KromkaMistrz: podejrzewam, że za rejestrację zgłoszenia i kilka pokazowek będzie trzeba odpalić pośrednikowi nawet jakby nie było kary umownej, nie jest to cała prowizja, ale kilka stówek wyjdzie
@Kexu: Oj nie. Różnie bywa. My mamy wpisane tylko koszta marketingowe (fotograf, film, promocja na portalach, kazda prezentacja) ale znam agencje co wpisują 50-70-80% prowizji jako kara umowa tytułem utraconych korzyści xD

Trochę jest w tym racji z jednego powodu - jeśli agent wrzuci super ogłoszenie i będzie je promował, a kupujący znajdzie sobie po widoku za oknem mieszknie i pójdzie zapukać i kupi - to wciąż kupił to mieszkanie dzięki
@KromkaMistrz: Stoję pod biurem nieruchów w Polsce i czytam te kartki co mają poprzyklejane na szybę, woła mnie babka do środka mówiąc że mają mieszkania "spod lady" mówię im czego szukam i czy coś takiego mają to ona chciała ze mną jakąś umowę podpisać i wziąć siano za to że przejrzy za mnie stronki z ogłoszeniami XD