Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciekawe czy istnieje pogląd filozoficzny który właśnie wymyśliłem. Wszelkie normy społeczne, prawo i inne konstrukty są bez sensu bo są sprzeczne z naturą ludzką. Powinna być totalna samowolka bo jest to naturalne, prawdziwe, ludzkie (tak wiem to brutalna wizja). Analogicznie czy powinniśmy ingerować w naturę zwierząt? próbować nauczyć, karać za to że drapieżniki polują? Gdyby nie świadomość ludzka to nie wymyślalibyśmy takich konstruktów społecznych jak "można" lub "nie można". Może zwierzęta właśnie pozbawione są tej wady którą mają ludzie? Inny przykład, jestem bardzo wrażliwy, emocjonalny, dużo rozkminiam. Czy powinienem czuć się lepszy bo wzruszam się zachodem słońca podczas gdy dla innych jest to banał i wolą przyziemne rozrywki? Nie, to jest zapisane w moich genach i nie mogę z tym nic zrobić. Tak samo to widać po wszystkich sebixach że mają we krwi łamanie prawa i się nie zmienią. Wszystkie osoby które znam z mojej podstawówki nie zmieniły się ani trochę. Już wtedy można było zauważyć kto idzie w jakim kierunku i jednych ciągneło do nauki, innych do lasek, inni mieli wiecznie problemy z zachowaniem. 10-15 lat później nadal przejawiają te cechy. Tak patrzę na naturę ludzką i to jest okrutne. Sporo osób ma duży popęd seksualny, żyjemy w czasach gdzie wszystko nasiąknięte jest seksem a jednocześnie coraz trudniej to dostać i staje się produktem luksusowym. Jeśli nie jesteś chadem albo nie chodzisz na divy to możesz tylko oglądać przez ekran. Jesteś głodnym (twoja natura) ale możesz tylko oglądać sztuczne jedzenie (wytwór człowieka). I za swoją naturę gdy przegniesz jesteś surowo karany.

#filozofia #przemyslenia #psychologia #prawo #blackpill #przegryw #zycie #senszycia #etyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bf3428cdab2baf82040440
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: kiedy pies (lub krokodyl) zagryzie człowieka to się go zabija
to jest zgodne z naturą kiedy przedstawiciel jednego gatunku (homo sapiens) zabija przedstawiciela drugiego (crocodilus maximus)
na tej samej zasadzie, pomiędzy homo sapiens panują takie układy że za kradzież czy zabójstwo idzie się do więzienia, i nie ma w tym żadnej wyższej filozofii tylko jest natura i biologia
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie zgadzam się. Te wszystkie konstrukty społeczne, "można", "nie można" itp. są właśnie wyrazem natury ludzkiej.
Ta natura, przepuszczona przez nasze spore możliwości intelektualne, właśnie do tego prowadzi. A dokładnie jest to wyraz ludzkiej zdolności do formowania bardzo dużych grup, których członkowie, mogą bez większych problemów współpracować ze sobą. Jak się okazuje jest to wyjątkowo skuteczna metoda na przetrwanie, bo jako gatunek, ustawiliśmy się na szczycie łańcucha pokarmowego, cała planeta