Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@szurszur: bo mi jest przykro, chłop mimo pracy w Polsce pojechał walczyć na Ukrainę, a tymczasem Ukrainki uciekają na zachód szukać sobie kukoldów.
Albo robimy obowiązek dla wszystkich, albo nie.
@szurszur: dokładnie tak, kobiety służą w wojsku a mimo to kultywowany jest mit bezbronnych niewiast których trzeba bronić ha tfu na tą waszą patriotyczną propagandę i granie na emocjach
@Jabby: Nie podważając ogólnej wymowy tej wypowiedzi, a dokładniej jej wniosków końcowych, uważam, że przypisanie Rosjanom jednej motywacji, tj. „za Putina”, jest uproszczeniem. Część idzie na to kierowana typowym dla Rosji fatalizmem i biernością, część musiała przyjąć propagandę zagrożenia przez Zachód i ideę Wielkiej Rosji. Nie sądzę, żeby sam Putin i jego słowo były tutaj głównym impulsem, problem imperializmu Rosji ma naturę wykraczającą poza jednostkę z chorymi ambicjami; pewne przekonania podziela
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TS_X9:

tymczasem jego kolega Dima sobie siedzi spokojnie we Wrocku i oglada wojne na YT :)


Pewnie tak. Nie oceniam, nie krytykuję. Wojna to nie zabawa. Sam nie wiem jakbym się zachował w takiej sytuacji.
@Jabby: Masz rację Ukraińcy nie mają wyboru, jak cię dwóch rekruterów złapie za ramiona to raczej się nie uwolnisz. Gdyby chcieli walczyć to by nie było zakazu wyjazdu z kraju i zdjęć z łapanek i złapanych uciekinierów na granicy.
@Aleale2: oczywiście że są, dużo kobiet pomaga w szpitalach. Może mniej walczy na froncie, ale pełnia ważne funkcje w całym "procesie". Nieraz myślę że ludzie piszą takie głupoty, tylko po zęby wzbudzić sensacje