Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał doświadczenia z firmami zarządzającymi wynajmem w Krakowie? Czy warto jest wchodzić w taką usługę? Brat się zastanawia ( chodzi tutaj o mieszkanie w Krakowie, brat niedawno wyjechał za granicę) #wynajem
  • 2
  • Odpowiedz
@inga: ja tylko współpracowałem z takimi firmami, znam ich mechanizmy i zasady działania (bo sam działam w branży). Czy warto? Jeśli ktoś siedzie zagranicą to mysle ze warto. Oni zajmuja sie przelewami, rachunkami, usterkami, kontaktem z najemca, a ty po prostu dostajesz co miesiac kase na konto. Kosztuje to jakies 10-15% (zaleznie od firmy) czynszu najmu miesiecznie.

Jest tez opcja po prostu zlecic znalezienie najemcy agencji (takiej jak np ja) ktora
  • Odpowiedz
@inga: Z firmami zarządzającymi jest różnie, jak wszędzie są mniej i bardziej uczciwe. Na pewno nie zdecydowałbym się na pierwszą lepszą internetu więc dobrze, że pytasz o polecenia. Jeśli chodzi o Kraków to mogę polecić ich https://www.ap7.pl/pl/nieruchomosci/zarzadzanie-wynajmem/242 Mają duże doświadczenie w zarządzaniu wynajmem w Krakowie.
Przy opcji długoterminowej najem okazjonalny to mus, ale nie ma opcji na zabezpieczenie w 100% interesu wynajmującego. Weryfikacja umów najemcy ok, ale dziś pracę ma, jutro
  • Odpowiedz