Wpis z mikrobloga

Wuj chce mi przepisać majątek, ma 60 lat jest kawalerem, jestem umówiony u notariusza, i mam dwie opcje do wyboru, albo przepis taki że on będzie tam figurował w tych papierach do końca życia lub taki że dostane to za niby opiękę nad nim, w razie gdy będzie chory żeby się nim zajmować, ogólnie wuj ma dużo kasy, i ubezpieczony jest prywatnie od takich rzeczy, jak doradzacie żeby to zrobić. Jak wezmę z tą opieką to tylko 2 procent a jak wezme normalnie to zapłacę gigantyczny podatek, wgl notariuszka kazała mi to sobie wycenić, a to nie jest tak że w urzędzie skarbowym oni to wyceniają? ja mogę podać że warte jest milon złotych to urząd skarbowy to przykepie czy jak oni to liczą? bo podatku by wyszło sporo od tego, to są w sumie trzy domy i hekatr działek troche budowlanych troche zalesionych z możliwością twradych
#spadek #notariusz #urzadskarbowy #prawo
  • 2
@#!$%@? Ja brałbym opcję z opieką. Masz niższy podatek, a za taki prezent i tak bedzie ci wypadało pomóc mu na starość. Najwyżej wykupisz mu opiekę jakąś na kilka h dziennie jakbyś sam nie mógł.
@#!$%@?: US sprawdza później wartość tych nieruchomości i ewentualnie jak jest zaniżona wartość w akcie to może ją podwyższyć