Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#warsztat #mechanikasamochodowa Mireczki, czy ktoś z Was prowadzi jakiś warsztat samochodowy? Jestem na etapie ogarniania sprzętu i chcę otworzyć wulkanizację wraz z drobnymi naprawami takimi jak wymiana oleju czy hamulców. Macie jakieś rady na start? ()
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rynia: rób jak dla siebie a klienci będą wracać, pierwsze pół roku masz niski zus ok. 350zł, potem przez dwa lata masz ok. 650zł, po 2,5 roku masz już normalny zus ok. 2k
  • Odpowiedz
@Rynia: daj tablice "W tym warsztacie używamy klucza dynamometrycznego" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bądź terminowy, staraj się oszacować koszty przed robotą - wiadomo, że coś wyskoczy ale przynajmniej takie widełki od - do, żeby znowu ktoś nie robił afery na wykopie o wyciąganiu auta z rowu za 900zł w niedziele wieczorem. Życzę dużo cierpliwości i wyrozumiałości - ludzie są s---------i, na pewno ktoś kiedyś przywiezie Ci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rynia: terminowość, grafik online
+zostaw sobie kilka terminow premium, przy stawce x2 w najwyzszym sezonie dla zapominalskich.
  • Odpowiedz
@Rynia: odpowiem z punktu widzenia mechanika a nie właśiciela warsztatu, jest to ciężki kawałek chleba niektórzy ludzie są tak roszczeniowi że głowa mała i pogadanki "dlaczego tak drogo ja ostatnio płaciłem 80 a nie 120" ciągły problem z częściami i spadająca jakość części nawet tych mogłoby się wydawać górnej półki typu LUK. Kupisz wadliwą część i to ty musisz się bujać z reklamacjami a klienta to nie obchodzi i nie
  • Odpowiedz
@Rynia: jak auta mają zostawać na kilka dni to inwestuj na pewno w zawieszki do kluczy jednorazowe, dobrze to wygląda. dodatkowo na pewno zrób sobie szablon gdzie przyjmujesz auto na kilka dni, w szablonie oznaczysz czy samochód ma jakieś uszkodzenia, jakie i gdzie, tak żeby nikt potem nie przyszedł roszczeniowo bo coś przerysowane. (połowa tych szablonów kończy z wpisem 'auto zbyt zabrudzone żeby ocenić stan blacharki'). tyłkochron bardzo ważny a
  • Odpowiedz
daj tablice "W tym warsztacie używamy klucza dynamometrycznego


@Philosohero: tylko wtedy koło może się znów odkręcić dlatego powinno się po 100-200km dokręcić ponownie koło. Chyba nawet niektórzy co używają klucza dynamometrycznego dają plakietkę z informacją że należy dokręcić koła po 100-200km.

Klienci pułapki, miałem przypadek że po oddaniu auta klient wrócił z przerysowanymi drzwiami i z mordą do nas przecież tego nie było przed naprawą oczywiście my nie uszkodziliśmy lakieru
  • Odpowiedz
@marlow: nie wiem jak Ty, ale ja prowadzę działalność w Polsce. "Ulga na start – 6 miesięcy bez składek na ubezpieczenie społeczne. Ulga na start jest dla przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy prowadzą działalność gospodarczą lub rozpoczynają ją po raz kolejny po 5 latach od zawieszenia lub zamknięcia poprzedniej działalności." "Co po uldze na start ZUS 2022?
Po zakończeniu ulgi na start, przedsiębiorca ma prawo do opłacania preferencyjnych składek ZUS
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pomywacz: za pare miesiecy ma mi sie skonczyc preferencyjny zus, zobaczymy czy wskocze w prog wyzej czy jeszcze dostane pol roku:P
  • Odpowiedz
Kupisz wadliwą część i to ty musisz się bujać z reklamacjami a klienta to nie obchodzi i nie możesz go tym obciążyć.


@Ciortas: klient z swoimi częściami to złoty klient ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz