Wpis z mikrobloga

szczerze mówiac to ja wiem, że takie rzeczy się odjebują cały czas, ale z punktu widzenia teologii katolickiej tak ściśle rzecz ujmując to jest bałwochwalstwo, zabobon i herezja.


@LifeReboot: coś pedział? Kto tak mówi? Ten żyd w Watykanie?! Lewak z------y!

#pdk
  • Odpowiedz
@robert5502: jeszcze za dzieciaka z czasów jak wierzyłem to mnie denerwowało jak dostawałem te małe papierowe święte obrazki, bo ani tego wyrzucić do śmieci (bo grzech) i też głupio mi było do szuflady z innym bajzlem trzymać (bo grzech) i tak się zbierało tego gówna xD
  • Odpowiedz
Miałem okazję uczestniczyć w mszy związanej z nawiedzeniem obrazu z Jasnej Góry w swojej parafii. Odniosłem wrażenie, że zakon paulinów w Częstochowie żyje swoimi własnymi zasadami. Ok, oficjalnie modlą się do Maryi, ale ich zachowanie wskazywało, jakby to właśnie ten obraz był Maryją, a nie jedynie przedstawiał wizerunek. ¯_(ツ)_/¯ I to nie było zachowanie pod publiczkę.


Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby, ani obrazu tego co jest na niebie wysoko, ani tego co jest w wodach, pod ziemią. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył.

Jak w mordę strzelił co do słowa zgwałcone.


@Tasde: @Nitro_Express: jestem Chrześcijaninem, nawróciłem się z katolicyzmu i Biblia praktycznie na każdym kroku przestrzega przed praktykami, jakie ta religia wyznaje. Biblia potępia i przestrzega przed: celibatem, zakazywaniem jedzenia danych pokarmów (np. zakazywanie jedzenia mięsa w piątek), specjalną, niewielką kastą kapłańską i podziałem na "mówiących" i "słuchających", kultem "świętych" i kogokolwiek innego oprócz Boga. A także dopowiadania
  • Odpowiedz
A w którym miejscu? Nawet Jezus skarcił Judasza gdy ten się oburzył, że go Maria obmyła drogim olejem balsamicznym.


@Zydomasoneria: hmm w tym fragmencie o budowaniu złotych cielców? Może w tym mówiącym o tym, że prędzej wielbłąd przejdzie przez oko igielne niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego? No i Jezus nauczał by pomagać ubogim i odtrącał bogactwa - dzisiejszy KK opływa w bogactwa i trochę pomaga ubogim (a tak naprawdę
  • Odpowiedz
@missioncritical: Fragment o złotym cielcu nic nie mówi o to bym nie używać złota do budowy czegoś na chwałę bożą ale by nie czcić pomników i w sumie zachowanie z wpisu opa jest czynem w sumie pasującym tutaj. A fragment o uchu igielnym mówi o tym, że osobie bogatej jest trudniej się zbawić ale dla Boga jest wszystko możliwe i jeżeli osoba bogata będzie chciała to dzięki łasce Bożej również
  • Odpowiedz
Poza tym jak się odniesiesz do przytoczonego prze zemnie fragmentu?


@Zydomasoneria: nijak, bo dla mnie ta książka jest pełna sprzeczności, była edytowana i dostosowywana dziesiątki razy przez członków KK. Wycinano i dodawano do niej treści przez wieki. Stąd te pierwotnie dobre nauki Jezusa doprowadziły do tego, że istnieje teraz firma zwana KK ¯\_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
@ReceNaGloweKasztanie: No akurat zwoje z Morza Martwego mają sporo drobnych, ale interesujących zmian w porównaniu z tekstem masoreckim, który jest najczęściej używany jako główny tekst źródłowy. Dobre tłumaczenia wspominają o różnicach w przypisach. Fajnym przykładem jest zacieranie resztek politeizmu w Pwt 32:8, gdzie oryginalnie byli "synowie Boży", co później zmieniano różnie na "aniołowie" lub "synowie Izraela".
A co do NT, to np. ewangelia Marka ma kilka zakończeń. Oryginalnie kończy się
  • Odpowiedz