Wpis z mikrobloga

@robert5502: szczerze mówiac to ja wiem, że takie rzeczy się odjebują cały czas, ale z punktu widzenia teologii katolickiej tak ściśle rzecz ujmując to jest bałwochwalstwo, zabobon i herezja. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 13
@robert5502 2 lata temu w miejscowości Nowy Tomyśl i okolicach byłem świadkiem obwoźnego cyrku w postaci wożenia jakiegoś obrazu. Ludzie udekorowali domy jak na przybycie samego Jahwe, a był to tylko jakiś tam obraz z #!$%@? dolnego. Karole są jebnieci
  • Odpowiedz
@robert5502 jesuuu przypomniałam sobie mega cringówe z mojego dzieciństwa... Nie wieś, stolica kraju, lata 90, ja level pewnie 8-10, mój młodszy brat i rodzice poszliśmy w niedzielę do kościoła na wieczorną mszę. Jakiś święty obraz madki boskiej był w kościele tego dnia na "wizytacji", bo wędrował od parafii do parafii. Proboszcz uroczyście oznajmił, że wylosuje rodzinę, która weźmie obraz ze sobą do domu na noc, następnego dnia trzeba było go oddać i
  • Odpowiedz
@robert5502: U mnie na wsi bozia też tak wędrowała z domu do domu aż przytargali tego cielca do domu rodziców. Nie ogarniałem nic co tam sie dzialo, przez cały dzień ludzie ze wsi przychodzili do nas sie pomodlić xD a ja byłem wkurzony bo musiałem brać udział dwa razy w różańcu w ciągu jednego dnia. Najgorzej że figurę postawili w dużym pokoju przed meblościanką gdzie był telewizor zatem nie mogłem sobie
  • Odpowiedz
@robert5502: u mnie po parafii kiedyś taki obraz wędrował i każdy mógł dostać do domu na kilka godzin i z domu się robiła taka kap-liczka, każdy mógł wejść i sobie poklęczeć w komforcie...

z punktu widzenia teologii katolickiej tak ściśle rzecz ujmując to jest bałwochwalstwo, zabobon i herezja


@LifeReboot: no to jest właśnie najbardziej rozwalające w tym wszystkim ale KK stoi tu od wieków w rozkroku i zostawia lokalsom troszkę
  • Odpowiedz
@robert5502: w temacie kultu przedmiotów, ikon itd. Zastanawialiście się kiedyś czemu 9 i 10 przykazania w katechizmie są takie dziwne?

9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.

10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.


Stało się tak ponieważ katolicyzm wykreślił drugie przykazanie. W Biblii, Księdze Wyjścia 20 (Biblia Tysiąclecia), pierwsze przykazania wyglądają tak:

1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co
  • Odpowiedz
@robert5502 typie ale przecież kranówa z Częstochowy nad którą powiedziano święte wierszyki też według tysięcy ludzi ma właściwości lecznicze. Nie musisz włóczyć się po szpitalach, wystarczy że #!$%@? z buta do Medjugorie albo innej Fatimy i bul minoł, jak rękom odjol
  • Odpowiedz
szczerze mówiac to ja wiem, że takie rzeczy się odjebują cały czas, ale z punktu widzenia teologii katolickiej tak ściśle rzecz ujmując to jest bałwochwalstwo, zabobon i herezja. ¯_(ツ)_/¯


@LifeReboot: skoro kościół nic z tym nie robi a nawet to organizuje to znaczy że to pochwala. Nieważne jakie zbioru zasad sobie wyda w pięknej formie książeczek.
  • Odpowiedz