Wpis z mikrobloga

Czy w waszych rodzinach kupuje sie zawsze prezenty na święta, imieniny, urodziny, dzien matki, dzien ojca i dzień kobiet?

Jak sie tak popatrzy przez pryzmat roku, albo dwóch to na te wszystkie okazje idzie calkiem znaczący hajs.
Moze by tak ustalić w rodzinie, zeby nie kupowac sobie prezentów, oprocz świąt i ewentualnie w ostateczności jeszcze urodziny (chociaż u mnie nie robi sie zadnych przyjęć)

#pytanie #dom #rodzina #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 17
@essos: kiedyś się kupowało ale rzadko kiedy były te prezenty trafione więc zgodnie stwierdziliśmy że najlepiej będzie odpuścić
różowej jak jest okazja to coś kupię czasem ale to jak rzuci czasem że czegoś potrzebuje albo by sobie kupiła, ona mi też czasem coś sprawi ale częściej bez okazji
@essos: na święta prezenty dla dzieci, dorosłym robimy paczki ze słodyczami. Na urodziny tak, ale albo mniej więcej wiemy co, albo podpytujemy (mniejsza niespodzianka, ale większa radość, że prezent trafiony). Imienin nie obchodzimy. A dnie matki i inne takie to symbolicznie mocno
@essos: Jeśli chodzi o urodziny to ja daję tylko jak ktoś mnie zaprasza/akurat się spotykamy.
Dzień matki, ojca, dziadka, babci - daje malutki upominek
Święta - tylko dzieciakom jakieś drobnostki, albo nic. Rodzicom zazwyczaj coś daję, oni mi.

Ogólnie to ja często robię prezenty bez większych okazji. Jakoś tak. Wtedy nie czuję, że robię to "bo wypada".
Ja lubię prezenty, ale wiem, że dużo ludzi mi kupi kosmetyki, których ja nie
Jak sie tak popatrzy przez pryzmat roku, albo dwóch to na te wszystkie okazje idzie calkiem znaczący hajs.

Moze by tak ustalić w rodzinie, zeby nie kupowac sobie prezentów, oprocz świąt i ewentualnie w ostateczności jeszcze urodziny (chociaż u mnie nie robi sie zadnych przyjęć)


@essos: Czy to jakiś dziwny poradnik anty inflacyjny?
@essos: Ja się dziwię ludziom co w ciągu roku kupują mnóstwo rzeczy a potem pierdoły na prezent. U mnie się kupuje tylko potrzebne rzeczy na prezent.
Był potrzebny smartfon to kupiony matce na urodziny, był potrzebny laptop to pod choinkę, jest potrzebna pościel to na imieniny, itd.
Czasem pierdoła do tego dla zabawy.
@Czesterek Ale jak takie drogie prezenty kupujesz to musi sie powodzić. Ja tez kupuje tylko to co potrzebne, przynajmniej matce, bo ojcu nigdy nie wiadomo co brać bo jest dziwny i nawet jak kupie cos potrzebnego to on se ubzdura cos w glowie i nie uzywa. Ake matka zawsze zadowolona