Wpis z mikrobloga

Gdzie można znaleść najprostrze przepisy z zdrowym żarciem i dietetycznym? Ale nie z 50 skladnikami, których samo kolowanie zajelo by mi godzine.Głównie chodzi o obiad. Przydałyby się też przepisy na żarcie " na wynos". W pracy w zasadzie tylko kanapki.
Moje grzechy to ziemniaki, makaron, białe pieczywo. Żle się czuje po tym, ociężale. Wzdęcia, brzuch rośnie itd i...... cukier () kawka słodka, jakiś batonik. Nie wiem czy to ważne, ale od lat pije też te kawopodobne wyroby z biedry - w pracy nie mam mozliwości zrobienia normalnej kawy. Uzależnilam sie od tego gówna.

Potrafie za cały dzien zjeść dwie bułki i zupke vifon, wracam do chaty o 17 i jem to co nie powinnam. Zazwyczaj obiad to też kolacja. Albo zjem kanapki z wędliną lub tuńczykiem z oleju.
Lubię bardzo warzywa, ale nie umiem ich dobrze przygotować. Ograniczam się do gotowych sałatek albo warzyw na patelnie na oleju. Aaaa i lubię bardzo zupy, ale często z wygotowanego mięsa z makaronem, śmietaną itd pomidorowka, rosoł, ogórkowa itd

#dieta #jedzenie #gotowanie i troche #odchudzanie
  • 4
@Ana77: Jak dla mnie zamiast szukać przepisów prościej jest jeść normalnie ale wiedzieć ile się je - liczyć. I wtedy po prostu nie jeść za dużo. Do tego warto stosować proste zasady zdrowego odżywiania: unikać przetworzonych produktów, unikać słodkich rzeczy i produktów z dodawanym cukrem, unikać smażenia a jeśli już to smażyć na wolnym ogniu i na odpowiednim tłuszczu.
@Ana77:
ziemniaki same z siebie nie tuczą (aż tak stereotypowo) - tutaj robotę robi to co do nich zjesz - sos, tłuszczyk. W dodatku, jeśli na talerzu masz ziemniaki, mięso i do tego surówkę, możesz zjeść np. więcej surówki
makarony - można zmienić zwykły na pełnoziarnisty
zamiast powyższych ugotować sobie kaszę - np. gryczaną, bulgur, orkiszową, na szybko i na świeżo zrobisz sobie kuskus pełnoziarnisty (bo zalewasz go wrzątkiem i odstawiasz
@Ana77: polecam kanał Policzona Szama na YT.

Jeśli chodzi natomiast o pozostałą część postu, to takie ziemniaki są całkiem ok jeśli chodzi o źródło węgli, nie wiem dlaczego są tak demonizowane. Osobiście najbardziej lubię je z piekarnika. Obieram 900g ziemniaków (dzielę to na 3 posiłki, w kolejne dni odgrzewam je tylko w mikrofali), wrzucam do wrzątku na 5 min żeby je sparzyć, kroję w łódeczki, dolewam 15g oliwy (wychodzi po 5g