Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeśli byłem słaby z matematyki w liceum i ledwo zdałem maturę z matematyki, to będąc dawno po studiach i wielu pracach, brać się za naukę programowania? Dużo będzie np. w pythonie "myślenia matematycznego"? Do tej pory jedyna styczność z "programowaniem" to było pisanie artykułów do wikipedii.
#programowanie
#programista15k
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@uefaman: zależy z czego wynikał problem.
Jeśli miałeś na klasówce źle albo nie mogłeś spamiętać wzoru, czy też brakowało ci czasu to nie jest przekreślony. Jeśli natomiast nie potrafiłeś stwierdzić dlaczego masz zły wynik w jakimś zadaniu to Twoje szansę dramatycznie spadają na karierę jako programista.
@uefaman:

Jeśli byłem słaby z matematyki w liceum i ledwo zdałem maturę z matematyki


To zależy czy byłeś słaby, bo nie chciało Ci się uczyć i wleciał efekt kuli śnieżnej, czy byłeś słaby mimo starań i nauki. Jeżeli to drugie to uważam, że może być ciężko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: wiesz co, to było raczej opcja 1, ale czasami w ogóle nie wiedziałem dlaczego jest źle zrobione zadanie. W Visual Studio Code lub podobnych programach nie ma jakichś podpowiedzi dlaczego jest źle komenda napisana? Uczę się od miesiąca programowania i nie umiem pisać pętli w pythonie.
@uefaman: Zazwyczaj masz informacje w której lini jest źle (bład wynikajacy z sematyki jezyka, zazwyczaj w trackie kompilkacji lub wykryty przez IDE).
Potem w trakcie działania programu też masz infromacje gdzie sie popsuło(wyjątki). Te rzeczy z pomoca googla da sie zazwyczajw miare łatwo rozwiązać. Ale najgorsze błędy są wtedy jak wszystko sie udało, nic nie zgłasza problemów ale wynik nie jest taki jak oczekiwany(błedny algorytm) i tutaj zaczyna się przygoda z
W Visual Studio Code lub podobnych programach nie ma jakichś podpowiedzi dlaczego jest źle komenda napisana?


@uefaman: w różnych językach jest różny poziom wsparcia, ale wcześniej czy później zawsze trafisz na sytuację, gdy błąd będzie nieoczywisty albo w ogóle IDE / kompilator nie zgłosi błędu a kod nie będzie działać. IDE też może pokazywać błąd w linii 1234, a tymczasem prawdziwy błąd będzie w linii 789. I teraz jeszcze jedna zła