Wpis z mikrobloga

Mirki, czy białko mam brać około 2,5g na kg masy ciała bez względu ile dziennie mam białka w diecie czy suplementować tylko różnicę? Powiedzmy ważąc 85 kg powinienem przyjąć około 213 g białka. Więc mam brać 213 g z proszku czy powiedzmy tylko 100 g bo w diecie na cały dzień wyszło mi 115 g? Drugie pytanie: przyjmować 2 razy dziennie (rano i po treningu) czy całość rozbić na 5 porcji w ciągu dnia? Trzecie pytanie: w dni nietreningowe przyjmować tyle samo białka? #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kooopik: Białko licz ogólnie, proszkiem uzupełniaj braki w tym co zjesz.
2.5 g to dużo według mnie, 2g na 100% wystarczą, może być nawet trochę mniej, byle powyżej 1.5 na kg masy ciała.
W dni nietreningowe tyle samo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kooopik: nawet w jednym posiłku wszystko możesz zjeść, bez większej różnicy.
Niby warto po treningu coś białka przyjąć, wiec taki shake bedzie spoko, ale to jak Ci wygodnie.
@Kooopik: Aktualnie nie kupuję więc nie wiem. Kiedyś najtaniej i pewne było KFD, WPC 80 jak najbardziej git.
Staraj się raczej białko w prochu traktować jako dodatek i uzupełnienie niż główne źródło, tak będzie trochę zdrowiej i wartościowiej.
@Kooopik: białko w proszku to tylko uzupełnienie diety, na dobrą sprawę większość osób go w ogóle nie potrzebuje i stosuje się je z wygody albo dla smaku.
Wystarczy 1,8 do 2 g białka na kg masy ciała, 2,5 czasami się stosuje ale to się liczy dla beztłuszczowej masy ciała.
Nie ma wielkiego znaczenia na ile porcji rozbijasz białko w trakcie dnia dopóki Ci to nie sprawia jakichś problemów logistycznych czy jelitowych.