Wpis z mikrobloga

@Kreek: Poznałem trochę wartościowych pod względem intelektualnym kobiet, rozstrzał wiekowy był ogromny - od wieku okołoemerytalnego, przez 40stki, 30stki, 20stki do nastolatek (te ostatnie gdy byłem w podobnym wieku). Poziom intelektualny jest tylko do pewnego stopnia zależny od wieku. Jasne, zdobywanie wiedzy, dojrzałości wymaga czasu, ale same "zdolności obliczeniowe" mózgowego procesora, kreatywność i zainteresowania, to już sprawa wrodzona, a po części kształtująca się przy dorastaniu. I jeżeli 20-latka ma prymitywne zainteresowania,
@Kreek: Im bardziej jestem starszy tym bardziej zastanawiam sie czy nie jestem czasem gejem, bo rozmawiac to ja lubie z kumplami o rzeczach filozoficznych, zadajajac sobie glebokie pytania o sensie istnienia i wszyscy wiemy kiedy skonczyc dyskusje i zajac sie swoimi sprawami, a z kobietami to zwykle sie gada o roznych #!$%@?, o tym jakie ciuchy kupic, czy ten perfum jest dobry i te dyskusje trwaja bez konca, a najgorzej #!$%@?
Prawdziwa wyprawka intelektualna zaczyna się wtedy gdy rozmawiasz z drugą osobą czy Bóg istnieje, jak sobie go wyobrażasz, dlaczego, czy kosmici istnieją, czy żyjemy w symulacji jak w jakiejś grze albo matrixie, czy dusza istnieje, czy zwierzęta mają duszę, czym tak właściwie jest świadomość, czy możliwe jest, że istnieje jedna jedyna świadomość wszystkich organizmów, a ego ją tylko separuje aby oszukać organizm i by mogła działać ewolucja?


@Ksut_Melodi Ale gdzie jest ten
@Halbr to jest rozmowa intelektualistów jeśli jest otwarta i interesująca, zawiera nowe spostrzeżenia i jednocześnie w jakiś tam sposób możliwe. Jest tak właśnie w przypadku filozofii, która jest dziedziną próbującą zrozumieć to co nieznane i czego nie da się wytłumaczyć na podstawie dostępnej wiedzy. To jest moim zdaniem zupełnie inna dziedzina od wiedzy matematyczno-inżynierskiej, medycznej itp. gdzie musisz być oczytany aby wszystko znać. W filozofii moim zdaniem nie musisz, musisz mieć tylko
Na dodatek zakładasz, że nie znamy się na temacie. Skąd wiesz?


@Ksut_Melodi bo widzę. Takie rozmowy prowadzą tylko Ci co nie znają. Możesz rzucać mi nazwiskami, a ja i tak wiem, żeś ich nie czytał xd
@Halbr ja wiem, żeś Ty ich nie czytał po tym xd które wstawiłeś na końcu posta. Miałem o tym wykładane na studiach i czytać nie musiałem bo miałem to czytane przez kogoś na youtubach z takich kanałów, które to prezentowały. Myślę, że to wystarczy. Na dodatek co do tego czytania u mnie to przecież ja powiedziałem, że tego nie trzeba specjalnie zgłębiać bo jest to wiedza w 90%centach bezużyteczna, która już często
ja wiem, żeś Ty ich nie czytał po tym xd które wstawiłeś na końcu posta. Miałem o tym wykładane na studiach i czytać nie musiałem bo miałem to czytane przez kogoś na youtubach z takich kanałów, które to prezentowały.


@Ksut_Melodi jeśli dla Ciebie wiedzą z kanałów na YT to poziom "wyprawki intelektualnej", to raczej nie znajdziemy porozumienia xddd

Moim zdaniem nic nie wiesz na te tematy, nie wykładasz tu od siebie żadnej
@Halbr tak, wątpię żebyś był taką litościową osobą. Litościwa osoba podzieliłaby się wiedzą, Ty tego nie robisz a więc? Litość mnie #!$%@?ęła niesamowita z Twojej strony, zostaje jedynie podziękować.
Sokratesa i stoicyzmu nie da się krótko opisać, tak samo jak platona i jego platonizmu, jak arystotelesa i w jego przypadku chyba empiryzmu albo mi się poprzekręcało. Ja o tym czytałem, a Ty? Pewnie niewiele więcej ode mnie, a się wymądrzasz jakbyś był
@eskejper: przeciez to jest normalne u kazdego, mezczyzni sa dobrymi kumplami z ktorymi mozna pogadac o wszystkim a z babami gada sie tylko i wylacznie zeby przejsc do dalszej znajomosci zeby przerodzilo sie w ruchanie czy dalej w zwiazek. 95% mezczyzn nie chcialby miec nic z doczynienia z nimi gdyby nie #!$%@? bo w wiekszosci sa po prostu nudne i tepe.
@Halbr a kanały z yt też są oparte na literaturze. Na dodatek co czyni wiedzę popnaukową jakąś gorszą? Jest popnaukowa, ponieważ jest zwykle najważniejszą podstawą, sednem. Pewnie się zaraz dowiem, że wykładasz filozofię na jakimś uniwersytecie. Wtedy przynajmniej miałbyś jakiś argument ale najpierw musiałbyś to udowodnić.

Ludzie różnie oceniają co jest dla nich wyprawką intelektualną. Dla jednego będzie to rozmowa jedynie 2 specjalistów w danej dziedzinie, z tytułami doktoratu albo wyżej. Dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@poorepsilon:

Ja osobiście lubię Ciorana, bo cierpię jak on od zawsze.


Ciorana lubię ale jako "poetę"/aforystę - fajnie się go czyta, ale ciężko wejść z nim w jakąś polemikę bo praktycznie konkretnego nie postuluje. Ogólnie rzecz biorąc to chyba częsta przypadłość, mało jest ludzi którzy potrafią się wypowiedzieć ciekawie i treściwie, np. Żiżek albo Bertrand Russell.
@Kreek: Kiedyś na tinderze pisałem z laską co miała chyba z 15 zdjęć z książkami. W opisie że ciągle czyta i lubi literaturę, że sie zna etc.

Zapytałem jacy są jej ulubieni twórcy. Powiedziała, że z zagranicznych King i Orwell a z polskich Tokarczuk xDD