Wpis z mikrobloga

lvl 30-50 - rozwój osobisty, duchowy, tematy popularno-naukowe


@Kreek: co Anetka z sąsiedniego pokoju mówiła

lvl 50+ - analiza badań naukowych, filozofia, polityka, religia


@Kreek: co Grażyna w mięsnym na bazarku opowiadała. Nie znasz Grażyny? To szwagierka synowej Krysi z tego czerwonego bloku
@poorepsilon o starożytnych filozofach to ja miałem w szkole i na studiach, a teraz od czasu do czasu na youtubie i instagramie.
Prawdziwa wyprawka intelektualna zaczyna się wtedy gdy rozmawiasz z drugą osobą czy Bóg istnieje, jak sobie go wyobrażasz, dlaczego, czy kosmici istnieją, czy żyjemy w symulacji jak w jakiejś grze albo matrixie, czy dusza istnieje, czy zwierzęta mają duszę, czym tak właściwie jest świadomość, czy możliwe jest, że istnieje jedna
@Ksut_Melodi: Marek Aureliusz reprezentuje jeden z setek nurtów. Filozofia to nie tylko starożytność, to jej początek, a rozkwit to Kant i Hegel. Nie ma sensu papalać I bezmyślnie powtarzać założenia filozofów, warto się nad nimi zastanowić I może wyrazić własną opinię.
@Kreek: lvl 15+ - w zasadzie o niczym i o wszystkim. Kobiety jak i ogólnie ludzie nie lubią rozmów o czymś ze względu na tematykę, a ze względu na rozmówcę. Jeżeli jesteś charyzmatyczny i przystojny, to rozmowa o patyczkach do uszu będzie dla kobiety ciekawsza, niż głęboka rozmowa na wyszukany temat z spierdoksem autystą. Kobiety nie lubią angażujących tematów. Najlepsze niezależnie od wieku są tematy "życiowe" - jak to na wakacje
@Eteres:

Można powiedzieć że większość kobiet lubi taki smalltalk ale rozciągnięty na długą rozmowę. I nawet babki studiujące jakieś poważne kierunki czy pracujące na wysokich stanowiskach rozmawiają tak samo.
A faceci często się "specjalizują" w rozmowie nawet jeśli nie mają pojęcia o czy mówią albo mają niskie IQ.
@poorepsilon lubię filozofię i kiedyś się dużo wokół tego obracałem ale nie było to takie coś, że czytałem wręcz książki na temat konkretnych nurtów. Aż tak mnie to nie interesowało, interesował mnie sens, np filozofii nietschego (on stworzyl jakis tam nurt wyzszego czlowieka), schopenhauera (dekadentyzm o ile dobrze pamietam, ma duzy zwiazek z erystyka), sokratesa (madrosc typowo zyciowa), arystoteles (tako nastepca) , platon itd. Wiem, że dużo ich było i kojarzę sens
zy Bóg istnieje, jak sobie go wyobrażasz, dlaczego, czy kosmici istnieją, czy żyjemy w symulacji jak w jakiejś grze albo matrixie, czy dusza istnieje, czy zwierzęta mają duszę, czym tak właściwie jest świadomość, czy możliwe jest, że istnieje jedna jedyna świadomość wszystkich organizmów, a ego ją tylko separuje aby oszukać organizm i by mogła działać ewolucja?


@Ksut_Melodi: i na serio #!$%@? tego typu jest w jakis sposob ciekawe?
Przeciez to rozkminy