Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Polacy się nie badają bo są leniwi i wolą wydać 12 zł na harnasia w czteropaku niż morfologię prywatnie. Albo na bilet do innego powiatu do specjalisty NFZ bo JAK TO NIE MA W MOJEJ PIPIDÓWIE TERMINU DO OKULISTY NA CITO
- w sensownym terminie

- w 100% na NFZ który opłacam w składkach

- zgodnie ze sztuką, żebym nie musiał później bujać się po prywatnych klinikach bo operował mnie rzeźnik


@obcowzbudny: Jeżeli masz skomplikowane złamanie z przemieszczeniem to tak.

Będzie w sensownym terminie, bo pewnie tego samego dnia zoperują Cię w szpitalu
W 100% zrobią to na NFZ.
I zrobią to zgodnie ze sztuką.

Coś jeszcze wyjaśnić?
@sobed: Haha bo to jest bardzo przemyślany system który ceni regularność. Musisz wpaść w tzw cykl. Pierwsza wizytę masz w listopadzie 2023. Na wizycie lekarz mówi Ci ze zaprasza na kontrole za rok. Wychodzisz od lekarza, próbujesz się zapisać i bang, automatycznie najbliższy termin masz za rok. Patrzysz czy nie koliduje z wizyta u dermatologa na która zapisałeś się 3 lata temu i jesteś w domu.
@Reezu: Z pierwszym punktem się się zgodzę, bo wypadki itp są ogarnianie od razu. Szkoda tylko że reszta to zwyczajna bzdura. Pozdrawiam.


@obcowzbudny: Reszta to również podpunkt drugi, więc zapytam.

Jak często po wypadku samochodowym NFZ wysyłał do Ciebie rachunek za poskładanie złamanej ręki albo jakąkolwiek inną opiekę, którą otrzymałeś w szpitalu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NewBlueSky: jak pojechałem około środy to mnie zapisali na poniedziałek na zabieg. Aż zdębiałem. Znieczulenie miałem miejscowe, choć po zabiegu lekarz mówił, że raczej się nadawało na ogólne. Ale sam się tak zapisałem, bo szybciej. 20 minut trwał, łamanie tych kości, wyciąganie, coś nawet dłutem tam walili. Ale zero bólu, tylko ucisk dziwny, ale bezbolesny. Potem tamponada na całą dobę, to bylo przerąbane, bo oddychasz ustami. Noc zarwana, szczęka rano bolała,