Wpis z mikrobloga

Siema, chciałbym się poradzić i może jest tu ktoś kto zna się na temacie.
Mam problemy z zasypianiem, natłok różnych myśli i niekontrolowane rozmyślanie o kolejnym dniu i po prostu wysoka aktywność mózgu.
Staram się stosować do zasad dobrego snu, codziennie mniejsza lub większa aktywność fizyczna więc zakładam że ma to podłoże głównie psychologiczne.
Chce jutro pójść z tym do lekarza rodzinnego i właśnie tu mam parę pytań. Czy lekarz rodzinny przepisze mi coś na sen czy od razu da skierowanie do psychiatry?
Czy na takie przypadki przepisuje się medyczna marihuanę i czy mogę to wprost zasugerować podczas wizyty?
Nie jestem żadnym przejaranym łbem, a zioło paliłem raz w życiu, ale z tego co słyszałem i czytałem może być strzałem w dziesiątkę przy moich problemach. Chce się po prostu dowiedzieć jakie leki są stosowane w takich przypadkach i czy nie jest to jakaś chemia która ryje beret i uzależnia.

Oprócz tego rozwija mi się nerwica natręctw/ocd, wielokrotne sprawdzanie czy drzwi są zamknięte, czy zawartość kieszeni się zgadza itp.

Z góry dzięki za pomoc
#psychologia
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@flux22: Połóż się o 1.30 i wstań o 6.00, po 3 dniach połóż się o 1.15 i wstan o 6.00 po kolejnych 3 przestaw sie na 1.00 i tak do czasu aż nie zaczniesz wstawać wyspany (no chyba, że zawodowym kierowcom jestes to lipa lekka)
@flux22 ja polecam trazodon na spanko, sam stosuję od miesiąca i oprócz głębokiego regenerującego snu mam również efekty antydepresyjne.

Marihuanie jakoś nie ufam, ale to może dlatego, że w przeszłości nadużywałem
@flux22: rodzinny raczej nie wypisze recepty na marihuanę. Prędzej da jakiś zolpidem, estazolam lub cos podobnego. Poszukaj konopnej kliniki na necie, jeśli na tym Ci zalezy. Tam dostaniesz bez problemu.
@flux22 nie jest to prosty i szybki proces ale to jest kwestia uspokojenia glowy.
Jest czas na myślenie, czas na pracę, relaks i odpoczynek.
Musisz się zmusić do relaksu przed snem.
Telefon I monitory emotujace światło białe musisz odłożyć przynajmniej 1h przed spaniem. Do łóżka idź o 21.00 i weź książkę że sobą.
Dobra książka pozwoli Ci się wyciszyć a jednocześnie mozg dalej będzie mógł być zajęty wizualizacja książki.
Po 8h wstawaj