Wpis z mikrobloga

Generalnie stopy powinny być podniesione, niestety ale taka jest prawda


@KosmicznyPolityk: prawda jest taka że już spadł popyt na kredyty o 2/3 jak nie więcej, dalsze podnoszenie stóp mogłoby doprowadzic najwyżej do bankructw kredytowców albo firm, ale #!$%@? by zmieniło w kontekscie inflacji. Polityka monetarna jest troche bardziej rozbudowana niż

hurr durr stopy powyzej inflacji
Poinformowała, ze tym razem chce podniesc cene najmu o 25% od ceny obecnej (wczesniej podniosla o 12,5%). Tym sposobem w 6 miesiecy mam podwyżkę o ponad 42%.


@KosmicznyPolityk: @mickpl i tak powie, że jesteś wygrywem bo nie masz kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wygryw_z_wyboru Lepiej mieć miniratke i gdzie spać. Wynajem teraz to tragedia. Wejdź na olx i zobacz ile odwiedzin na ogłoszenie o jakiejś klitce za 2.5k dodane 3 godziny temu. Dzisiaj dzwoniłem w jedno miejsce, ogłoszenie się pojawiło 30 min przed moim telefonem i już ktoś wziął. Zdecydował się na wynajem.

Coraz częściej widzę w ogłoszeniach znamiona kastingu, w wiadomości napisz coś o sobie i się zdecyduje właściciel czy Ci będzie chciał wynająć
@fruwajacybyk: A czytałeś ten artykuł co go zalinkowałeś?

w wyniku podwyżki czynsz nie powinien przekroczyć 3% wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku


Nie sądzę, abyś płacił tak mało. Policz to sobie na spokojnie, zastanów się i nie bądź frajerem. Na 95% nie musisz przyjmować podwyżki, możesz dokończyć obecną umowę, a potem na spokojnie szukać nowego mieszkania.
@drhab: te 3 procent wartości odtworzeniowej to podwyżka od której nie ma odwołania, która nie wymaga uzasadnienia.
Jak ktoś podnosi o więcej to potrzebne jest uzasadnienie np inflacja, godziwy zysk.
Na prośbę o uzasadnienie trzeba odpowiedzieć w 14 dni.

Jak uważasz, że podwyżka jest bezzasadna to zakladasz sparwe w sadzie. I do rozstrzygnięcia możesz płacić stary czynsz.

A jak jesteś robakiem to w ogóle nie płać bo w zimie nie można
@fruwajacybyk: No to niech napisze uzasadnienie z wyliczeniami. Podwyżkę inflacyjną już miałeś, a wyższe stawki za czynsz i media w większości i tak już są zapewne na ciebie.

Nie chodzi o to, aby cwaniaczyć, ale o to, że podpisałeś umowę na czas oznaczony i obie strony zgodziły się na warunki z pełną świadomością sytuacji gospodarczej. To ryzyko dla obu stron, w tym przypadku działające na twoją korzyść. Jeżeli nie masz w
#!$%@? tylko 1700zł za chatę w Gdańsku płacisz? W obsranym Lublinie bez perspektyw już do 2.3k dochodzą XD


@Julka_ACAB_BLM: nie bardzo:

teraz mam płacić 1700zł miesięcznie plus czynsz 600zł, gaz i prąd na licznikach + ogrzewanie wyliczane z dupy
@drhab: ja to widze tak. Jeżeli podwyżka jest z dupy i z łatwością znajdziesz taniej/lepiej to masz aż 3 miechy płacenia starego czynszu, na znalezienie nowego lokum . A jeżeli nie to poprostu płać.