Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPolityk: Szukaj sobie nowej chaty, serio. Miałam podobną historię na przełomie sierpnia/września. W tej samej kwocie, którą chciał wynajmujący mam mieszkanie większe o 35 metrów i to jeszcze ze świetnym widokiem na przyrodę, a nie na okno sąsiada. Jazda z dziadami! Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach, fingers crossed.
@KosmicznyPolityk: Niby nie moze, ale jak ci chce podniesc i nie zaplacisz to bedziesz mial kose i jak trafiles na taka osobe, co nie odpusci to ci wywali rzeczy z mieszkania i zmieni zamki. Takze ja bym albo akceptowal podwyzke albo szukal nowego miejsca.
@KosmicznyPolityk: Nie wiem jak u Ciebie z procentami.

Jeśli płaciłeś 100 zł to po pierwszej podwyżce (12.5%) płaciłeś 100*1.125 = 112.5 zł. Po drugiej (25%) - 112.5 * 1.25 = 140,62 PLN. Podwyżka jest o nieco ponad 40% a nie 42% .

Ale i tak współczuję, nie głosuj na PIS
@KosmicznyPolityk: Wynajmujemy kilka mieszkań, staramy się nie zdzierać, ale też nie robimy tego charytatywnie. Czynsze #!$%@?ły. Np. 64 metry (3 pok.) czynsz 998 zł, w tym zaliczka na CO 620 zł. My mieszkamy w domu 140 m. Za ogrzewanie gazem płacimy 260-400 zł miesięcznie w zależności od temp. na zewnątrz. Mieszkania są dla bogaczy, domy dla biedaków.
Co ty gadasz jakie podwyżki. Przecież spadkowce wynajmują mieszkania za pare złotych w centrum Warszawy. Coś ci się musiało pomylić


@PandaCKratka: No ale tu to nie jest kwestia gospodarki, rat kredytów, czy czegokolwiek innego, tylko kilku milionów ukraińców, którzy zjechali do dużych miast i gdzieś muszą mieszkać. W Warszawie od rozpoczęcia wojny wzrost cen ~50%. Za rozsądną kawalerkę zamiast 2k, teraz normalna cena to 3k.
@KosmicznyPolityk: kurde to ile tam trzeba zarabiać, żeby pozwolić sobie pozwolić na kawalerkę? Jak ja widzę, że płaca 4k netto w trójmieście nie dla IT to praktycznie nie do znalezienia. Może być priv- od x lat szastanawiam sięnad przyjazdem do trojmaista ale nie ma szans na coś normalnego tutaj. a zacząłem sie zastanawiać, gdzie kawalerki były za 1200 xd
Stopy miały duży poklask społeczny bo #!$%@?ły tym co byli trochę bardziej obrotni a to się nie godzi


@Kroledyp: w sensie tym co się załadowali w kredyt pod korek bo w TV powiedzieli że stopy nie urosną? XDD
@KosmicznyPolityk: Chłopie nie daj się zrobić w #!$%@?, jak mi baba powiedziała że mam płacić 800zł więcej z miesiąca na miesiąc za mieszkanie to poprosiłem tylko żeby to było na piśmie i gdy dostałem skan to podesłałem jej że mam 3 miesiące mieszkania po starej cenie i 2 miesiące na zastanowienie się czy przyjmuję podwyżkę czy nie. Tako rzecze prawo lokatorskie, więc nie daj się #!$%@?ć landlordowej januszerce.

Nie żadne aneksy