Wpis z mikrobloga

Poszukuję przedniej lampki do szosy. Nie zależy mi na dalekim zasięgu, ale bardziej na bezpieczeństwie- aby nawet za dnia na drodze publicznej było mnie widać. Tylną już mam- Mactronic Walee. Jakieś propozycje?

#rower #szosa
  • 23
  • Odpowiedz
@klintoniusz:

jak masz hajsy i chcesz coś jakościowo lepszego
Bontrager ION 100 - lampka o bardzo mocnym ale rozproszonym świetle, kompaktowa i lekka, bardzo dobra bateria
Bontrager ION 200 - to samo co u góry z różnicą taką że tutaj światło jest bardziej skupione, ale widoczne ze znacznie większej odległości (raczej dla szosowców i osób jeżdżących sporo poza miastem drogami dojazdowymi / wojewódzkimi etc) + ma moduł ANT+ który umożliwia sterowanie
  • Odpowiedz
@klintoniusz: modele które wymieniłem się nadadzą, na plus ion 200 jest tak mocna że w trybie stałym można ja stosować jako awaryjną lampkę do jazdy w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzangyl: przecież ten knog jako lampka pozycyjna świeci niewiele gorzej niż ion 200, ani jednym ani drugim drogi nie oświetlasz, ważne żeby Ciebie z daleka widzieli
  • Odpowiedz
@klintoniusz: ja testowałem i widać jakieś 5-10 metrów przed nami. samo światło wystarczy aby dojechać do domu ale niestety nawet 200 lumenów mocno skupionych za wiele drogi nie oświetli
  • Odpowiedz
@lktr1: I właśnie o to mi chodzi- być zajebiście widocznym z dużej odległości przy świetle dziennym, a jeśli się ściemni, to awaryjnie doczołgać na tym świetle do domu. Chyba się skuszę na tego Bontragera.
  • Odpowiedz
@s---k: mam to co napisałem: Knog blinder road 600
@vanzi_gg: tak, ale ja nie kupowałem, za radą mirków, knoga żeby był lampką pozycyjną, a tak to mirki mnie w pole wyprowadziły z tą gówno lampką :)
  • Odpowiedz
zależy mi na zwiększeniu mojej widoczności.


@klintoniusz: PROX ZETA COB na mostku, skierowana w dół w trybie który świeci diodami od prawej do lewej - daje ci to takie pulsujące światło pozycyjne które zwiększa widoczność ciebie dookoła. Do tego wygodną lampkę świecącą do przodu stałym światłem.
  • Odpowiedz
@klintoniusz: @dzangyl: dokładnie tak samo nie polecam lampek Knog Blinder (ja mam square).

* Wczoraj jechałem z ziomkiem, który ma najwyższy model lampek z Deca (Elops ST 920). Jechaliśmy w dzień, czyli Knog powinien tutaj sprawdzać się, no i... błysk lampki ziomka było widać duuuużo, duuuużo wyraźniej niż mojego Knoga. Niby mocno świeci, ale nie aż tak + nie ma trybu naprawdę szybkiego migania, w związku z czym po prostu
  • Odpowiedz