Wpis z mikrobloga

W grudniu na swiatlach wjechala we mnie baba. W aucie 2 foteliki, ktorych zakup kosztowal mnie 3700zl. Rzeczoznawca uznal ze foteliki nadaja sie do smietnika.

Jej ubezpieczyciel - ergo hestia dzis przyslal mi maila, ze wyplaca mi 2200zl z groszami bo odjeli sobie 13% za kazdy rok uzytkowania fotelikow.

Wiec ja jako poszkodowany w wypadku mam z wlasnej kieszeni wylozyc 1400zl na nowy fotelik. Fajnie, nie?

Nie mam zamiaru odpuszczac bo to jest jakas kpina.

#ubezpieczenia #afera #ergohestia
Pobierz
źródło: comment_1673252223Irp4eRN8421EITCVkUNbXH.jpg
  • 237
@Redrum89: No tak. Probuje sie rozeznac z kim warto rozmawiac, zeby pchnac ta sprawe dalej. Tak mnie zdenerwowali dzis ze bede sie tez ubiegal o odszkodowanie za pomniejszenie wartosci auta po naprawie. Tak czy inaczej spieszy mi sie bo dzieci musze w czyms wozic.
@SNUPPi: chłopski rozum widzę dalej jest uskutecnziany. Hurr durr bo sąd nie napisał wprost o fotelikach, to na pewno się to nie dotyczy fotelików xD

Ubezpieczeniem objęte są również rzeczy, które uległy uskzodzeniu czy wyposażenie pojazdu. Niby z jakiego powodu miałyby stosowane inne zasady w takim przypadku?

Wy serii lubicie być dymani przez ubezpieczycieli
@crahn: Poniejszenie wartości auta też Ci się należy. Pomyśl też czy pojazd był zdatny do poruszania się i czy nie potrzebowałeś auta zastępczego i porozmawiaj z kancelarią czy czasem nie miałeś na nie umowy (po prostu przyponij sobie czy takowej nie brałeś), bo też się należy przy szkodach z OC
@SNUPPi: chłopski rozum widzę dalej jest uskutecnziany. Hurr durr bo sąd nie napisał wprost o fotelikach, to na pewno się to nie dotyczy fotelików xD

Ubezpieczeniem objęte są również rzeczy, które uległy uskzodzeniu czy wyposażenie pojazdu. Niby z jakiego powodu miałyby stosowane inne zasady w takim przypadku?

Wy serii lubicie być dymani przez ubezpieczycieli

@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala to ty nie rozumiesz. Wysokość odszkodowania nie może być wyższa od poniesionej szkody i to wynika
@crahn: z ciekawości jaki model wybrałeś? Moje dwa foteliki kosztowały 1600 i myślałem ze mam mega bezpieczne. Czy podzieliłbyś się zdjęciami uszkodzeń, w którym miejscu pękły, który element najsłabszy? I czy gdyby w środku były dzieci to czy by ucierpiały?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
. O żadnych trudnościach nie może być tu mowy bo w zasadzie każdy ubezpieczyciel ma te same zasady przyjmowania odwołań i można zrobić to listownie, mailowo, telefonicznie czy przez formularz na stronie ubezpieczyciela.

@SNUPPi: nawet sam skladalem kilka takich. Nie wiem czy naiwnosc jest w toboe az tak duza czy ty nigdy nie miales z ty stycznosci. To ze rzad cos chce to na prawde z automatu nie powoduje ze tak
@SNUPPi:

@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala to ty nie rozumiesz. Wysokość odszkodowania nie może być wyższa od poniesionej szkody i to wynika z zapisów kodeksu cywilnego (824 kc). Fotelika nie można naprawić więc rozliczana szkoda jest na takim mieniu jako całkowita i nie wypłaca się w takim przypadku wartości odtworzeniowej tylko wartość uszkodzonego mienia na dzień szkody. Skoro dajmy na to fotelik ma 3 lata i jest mocno eksploatowany na codzien to jak możesz twierdzić,
@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala to ty nie rozumiesz. Wysokość odszkodowania nie może być wyższa od poniesionej szkody i to wynika z zapisów kodeksu cywilnego (824 kc). Fotelika nie można naprawić więc rozliczana szkoda jest na takim mieniu jako całkowita i nie wypłaca się w takim przypadku wartości odtworzeniowej tylko wartość uszkodzonego mienia na dzień szkody. Skoro dajmy na to fotelik ma 3 lata i jest mocno eksploatowany na codzien to jak możesz twierdzić, że używane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crahn: Ale co konkretnie uszkadza się w foteliku? Co się łamie w nim coś, pasy się rwą, czy jakaś poduszka się odpala? Konkretnie co to jest?
@crahn: podaj markę i model niech Ci odkupią taki sam. Taka sama funkcjonalność. Nie wiem jak to chodzi z rzeczami ale w przypadku samochodów baba zarysowała mnie ostatnio na parkingu. Napisałem ile będzie kosztowało

Napisali 1/10 ceny

To powiedziałem żeby zrobili to w salonie autoryzowanym i wyszło tak że git. Generalnie wydaje mi się że zawsze proponują mniej bo w Polsce powszechne było że 10lat temu odszkodowanie = szwagier naprawia za
@crahn: do OC ma zastosowanie art. 361 kc, odszkodowanie jest za szkodę majątkową, a w tym przypadku odtworzenie stanu sprzed szkody to wypłata wartości używanego mienia (jak w art. 363, w pieniądzu).
Możesz serduszkowac wypowiedzi pomyślne dla ciebie, ale naliczenie zużycia jest tutaj zasadne i ma umocowanie w przepisach kc.
Samo stanowisko rzecznika finansowego nie jest dla ubezpieczalni wyrocznią i spokojnie podtrzymają stanowisko jak rzecznik do nich napisze po twojej skardze,
to co wkleiłeś w żadnym stopniu nie odnosi się do tematu op'a. Jest tutaj też zapisane coś takiego


@mszto: No i czego nie rozumiesz w tekście który wkleiłeś? Ubezpieczyciel musi przywrócić stan pierwotny chyba, że będzie to w #!$%@? trudne. Odkupienie fotelika nie jest w #!$%@? trudne, w #!$%@? trudne by było np gdyby ktoś skosił ci furą 100-letnie drzewo i posadzenie nowego 100-letniego drzewa kosztowałoby 2 mln złotych - wtedy