Wpis z mikrobloga

W grudniu na swiatlach wjechala we mnie baba. W aucie 2 foteliki, ktorych zakup kosztowal mnie 3700zl. Rzeczoznawca uznal ze foteliki nadaja sie do smietnika.

Jej ubezpieczyciel - ergo hestia dzis przyslal mi maila, ze wyplaca mi 2200zl z groszami bo odjeli sobie 13% za kazdy rok uzytkowania fotelikow.

Wiec ja jako poszkodowany w wypadku mam z wlasnej kieszeni wylozyc 1400zl na nowy fotelik. Fajnie, nie?

Nie mam zamiaru odpuszczac bo to jest jakas kpina.

#ubezpieczenia #afera #ergohestia
Pobierz crahn - W grudniu na swiatlach wjechala we mnie baba. W aucie 2 foteliki, ktorych zak...
źródło: comment_1673252223Irp4eRN8421EITCVkUNbXH.jpg
  • 237
@crahn: Jest pierdyliard odpowiedzi i nie chce mi się czytać czy ktoś Ci już pisał czy nie:
-nie ma amortyzacji;
-mają oddać hajs co do złotówki po NOWYCH cenach.

Miałem przygodę z PZU miesiąc temu, wypłacili wszystko po nowych cenach (kiedyś fotelik kosztował 999 teraz 1799 xD).

Piszesz odwołanie a jak dalej chojraczą idziesz do rzecznika finansowego. Jak coś to pisz PW to Ci opiszę co i jak, bo sam przechodziłem
@crahn: a z jakiej firmy foteliki?
Bo te "lepsze" firmy wysyłają ci nowe foteliki jak poprzednie brały udział w wypadku.

- wysyłasz dowód zakupu
- i jakis numer sprawy z policji czy cos
Nie mam zamiaru odpuszczac bo to jest jakas kpina.


@crahn: Hyundaia mojej matki przerysował jakiś gość wyjeżdżając z parkingu. Zgłosiła to do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel zaproponował 4k.
Odezwała się do jakiegoś gościa który wywalcza odszkodowania i bierze jakieś 20-30% tego co ugra PONAD to proponował ubezpieczyciel wcześniej.
Gość kilkoma fotkami i mailami / telefonami wywalczył chyba z 14k. Nie pamiętam dokładnie procentów i kwot, ale wyszło że wyciągnie z nich z 11k
@crahn: bylem w podobnej sytuacji, sprawdz po pierwsze instrukcje fotelika (np. Z neta jak nie masz juz), u mnie byl wprost zapis ze po jakimkolwiek zderzeniu trzeba wymienić. Po drugie reklamacja i nakaz zwrotu pelnej kwoty (najlepoej jak masz paragon czy cos). Jak nie pomoze to mail z prosba o opinię czy moga amortyzowac do KNF (maja maila do takich pytań), czekasz 2 tygodnie na opinię i ponowna reklamacja, wtedy w
Ja bym do tego dorzucił skargę do UOKIK, jakaś próba wyłudzenia czy coś - inaczej te ku*wy dalej tak będą postępowały. Potem się chwała w TV jacy to oni nie są dobrzy dla ludzi, c*ele.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crahn: mam u nich obecnie AC na auto, na szczęście nie musiałem korzystać i oby w przyszłości nie było takiej potrzeby. Współczuję i życzę powodzenia w otrzymaniu pełnej kwoty
@crahn: Jak napiszesz do producenta źe foteliki uratowały dzieciaki wraz z protokołem policji to szanujacy się producent da Ci za free takie foteliki
xD gościu to tak jakbyś chciał za skasowany samochód używany przez ciebie wartość nowego jak kupowałeś bo nowy z salonu kosztuje wiecej droższy xD a ykipki jeszcze przyklaskują xD


@mszto: Różnica jest taka, że jak ci skasują 3-letnią Hondę to możesz kupić w to miejsce inną 3-letnią Hondę, natomiast nie kupisz używanego fotelika bo nigdy nie masz pewności czy nie brał udziału w kolizji.
@Silklash: Jakiego sądu xD Nie wiesz o czym piszesz.

Podstawą roszczenia może być rachunek ale i oświadczenie osób biorących udział w zdarzeniu.
W moim przypadku miałem tylko rachunek na jeden fotelik a otrzymałem siano za oba. Tam gdzie nie miałem rachunku pokazywałem screenshoty z waybachmachine.
@GienekZFabrykiOkienek no i co z tego, że się nie kupi? Płaci się za wartość przedmiotu inaczej jest to wzbogacenie się na majątku, rodzaj przedmiotu nie ma znaczenia. No i co z tego, że to 3 letnia honda, honda to też zwykły przedmiot tak samo jak fotelik.