Wpis z mikrobloga

W grudniu na swiatlach wjechala we mnie baba. W aucie 2 foteliki, ktorych zakup kosztowal mnie 3700zl. Rzeczoznawca uznal ze foteliki nadaja sie do smietnika.

Jej ubezpieczyciel - ergo hestia dzis przyslal mi maila, ze wyplaca mi 2200zl z groszami bo odjeli sobie 13% za kazdy rok uzytkowania fotelikow.

Wiec ja jako poszkodowany w wypadku mam z wlasnej kieszeni wylozyc 1400zl na nowy fotelik. Fajnie, nie?

Nie mam zamiaru odpuszczac bo to jest jakas kpina.

#ubezpieczenia #afera #ergohestia
Pobierz
źródło: comment_1673252223Irp4eRN8421EITCVkUNbXH.jpg
  • 237
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crahn: trochę w tym sensu jest, ale z drugiej strony one są teraz nie do użytku, więc powinien dać Ci tyle, żeby się dało kupić takie same foteliki.
Z trzeciej strony za auto też wyllacs tyle, ile było warte w dniu wypadku, a nie w dniu zakupu
Nie wiem, próbuj się odwoływać a potem odsprzedaj to komuś, kto ci dorzuci parę groszy xd ja tak zrobiłem z jedną szkodą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crahn: Nie wiedziałem że ubezpieczenie działa na przewożony bagaż... czy to nie wymaga osobnego ubezpieczenia?

@buzzardpl: fotelik to nie bagaż, a ubezpieczenie działa na wszystko. Jak ci się telefon zepsuje w wypadku to też ci wypłacą
w sumie to masz rację xD, tylko ubezpieczyciel moze zrobic taki myk, ze prosze tutaj ma pan na allegro uzwynay fotelik/telefon taki jak pana i moze pan sobiego go kupić


@mszto: Nie może, bo przy OC na większość ruchomości nie wolno stosować amortyzacji - to raz. Dwa, że nikt mu nie da gwarancji, że fotelik nie jest powypadkowy. Czytałeś wątek? ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nudyzm: o kurde, to ja (moja mama, będąc precyzyjnym} za przecierkę drzwi i tylnej ćwiartki w golfie v dostała zanizona wycenę na 1600 chyba xd nawet nic z tym nie robiliśmy
@crahn: Przecież jest jakaś stronka gdzie po rejestracji, wymieniają Ci powypadkowy fotelik na nowy, żeby mogli zbadać uszkodzenia bez organizowania „crashtestów”
@mszto:

Ale co jest kpina? Że nie oddali jak za nowe?

Za samochód też powinni ci oddać jak za nowy?


@kaaban:

czy mogę sobie rozwalać cały czas mogę rozwalać sobie fotelik/telefon i kupować nowy za darmo. Widzę duże pole do wyłudzeń.


@maciss:

nie możesz zyskać na odszkodowaniu dostając nowy sprzęt, gdzie tamten używałeś parę lat.


---

weź ty #!$%@? jeden z drugim matołem poświęć te 10 minut i przeczytaj:
@mszto:


Ale co jest kpina? Że nie oddali jak za nowe?

Za samochód też powinni ci oddać jak za nowy?

@kaaban:

czy mogę sobie rozwalać cały czas mogę rozwalać sobie fotelik/telefon i kupować nowy za darmo. Widzę duże pole do wyłudzeń.

@maciss:

nie możesz zyskać na odszkodowaniu dostając nowy sprzęt, gdzie tamten używałeś parę lat.

---


weź ty #!$%@? jeden z drugim matołem poświęć te 10 minut i przeczytaj:
@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala ale ten cały pdf głównie odnosi się do amortyzacji wartości części w pojeździe w i zaniżenia odszkodowania naprawy na częściach nowych w kosztorysie a nie amortyzacji wartości przedmiotu. Przynajmniej ja tak rozumiem