Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się uczyć? Mam 30lat i postanowiłem pójść na studia bo wcześniej nie miałem takiej możliwości i poszedłem do pracy. Ze względu na w miarę stabilną sytuację finansową chciałem się dokształcić i zobaczyć jak to jest na studiach. Ogólnie wyobrażałem sobie że z moim wiekiem będzie mi łatwiej bo komputer, imprezy, alkohol czy dziewczyny już nie będą mnie rozpraszać i rzeczywiście tak jest ale . . .

Strasznie wolno przyswajam wiedzę, pomimo że serio dużo się uczę nic praktycznie nie zostaje mi w głowie. Muszę spędzić 3x więcej czasu na czym niż moi rówieśnicy żeby zaliczyć coś na marne 3. Zarywam nocki i się ucze na bieżąco żeby nie mieć zaległości i aktualnie mój plan działa tylko że pomimo że daje z siebie 130% to dalej jest to marna trója. Jeśli zaliczę jakiegoś kolosa na 60% to po 2-3 tygodniach kompletnie nie pamiętam jak i co się robiło i bym z trudem może 20% uzbierał.
Czy to przez mój wiek, covida czy co może być przyczyną mojego słabego przyswajania wiedzy?

Może macie jakieś sposoby albo #suplementy które pomogą mi w nauce?

#studia #nauka #samorozwoj #nootropy #rozwojosobisty #pytanie #pytaniedoeksperta #szkola #starosc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bb2ac2bab6bef5c0904f22
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania bardzo dużo zależy od tego, co studiujesz i czy to po prostu lubisz. Zupełnie inaczej jest się uczyć czegoś co Cię ciekawi i jest to zbieżne z Twoim zainteresowaniami. Ja w tym roku też poszedłem na studia. Lvl 44 i czuje się fantastycznie.