Wpis z mikrobloga

@geuze: HDR to nie jest przestrzeń barwna. HDR to rozwiązanie, zwiększające zakres rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi tonami = różnica pomiędzy najciemniejszymi i najjaśniejszymi tonami na ekranie jest znacznie większa. Początkowo dotyczyło to zdjęć z aparatów, tworzone tak zdjęcie składane było kilku: prześwietlonego, normalnego i niedoświetlonego. Później zastosowano HDR do filmów gdzie jasność jest określana za pomocą dodatkowych danych, statycznie lub dynamicznie. Dopiero w poszczególnych jego filmowych standardach (HLG, HDR10/10+, DV)
Chodzi mi że ciemno jest na tym kanale jak nie wiem mimo tego HDR albo raczej przez to HDR bo na kanale ELEVEN 4K bez tego HDR widać boisko np ładnie widno a nie zaciemnione takie muszę wtedy w ustawieniach zmieniać obraz na żywy lub sport wtedy mam lepiej trochę....
@Kameleon1: jaki dostawca? Albo coś jest nie tak ze źródłem (dostawca poddaje sygnał konwersji) albo z telewizorem. U mnie po przełączeniu na ten kanał telewizor automatycznie zmienia jasność na max, tak jak po włączeniu filmu HDR z Prime Video czy Netflixa. Sprawdź w ustawieniach obrazu w jakim formacie jest parametr Gamma.