Wpis z mikrobloga

Różowa potrzebuje nowy sprzęt do firmy, brakuje jej ok. 14k.

Czy wpłacenie brakującej kwoty na konto firmowe z zewnątrz, z prywatnego konta, będzie przypałowe? Albo przekazanie jej gotówki i wpłata we wpłatomacie?

Mam te środki na koncie prywatnym, ale nie wiem jak je przekazać, żeby nie wzbudzić zainteresowania US / kontroli. Szczególnie że sam prowadzę DG, a różowa w zeszłym roku miała ~30k przychodu, więc będzie to proporcjonalnie spory wpływ na koncie.

#ksiegowosc #firma #dzialalnoscgospodarcza #skarbowka
  • 12
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Bezpośrednio za fakturę nie chcę płacić, żeby nie wyglądało to jak chachmęcenie podatkowe z mojej strony. Gotówka brzmi najlepiej jednak.
  • Odpowiedz
@Reevo: no ale nie wiem w sumie w czym problem nadal, jak to jdg to odpowiadacie swoim majątkiem to nie jest spółka co twoje to i firmy.
chyba że macie rozdzielność majątkową to wtedy należałoby zaplanować ale trzeba pamiętać że darowizna do 5k jest bez zgłoszenia i podatku więc ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Czy wpłacenie brakującej kwoty na konto firmowe z zewnątrz, z prywatnego konta, będzie przypałowe?


@Reevo: jak #!$%@?, w życiu tego nie rób
Jak brakuje jej tylko 14k to przekaż gotówkowo i niech sobie wpłaci
to nie są oszczędności, ktorych nie mogłaby mieć przez lata w skarpecie + np. darowizna od rodziców której nawet nie trzeba zgłaszać jeśli nie było innej od paru lat
  • Odpowiedz
Racja, od 1 stycznia limit to 8k, więc dupa.


@Reevo: co? xD otóż nie.
Dej gotówkę niech sobie sama wpłaci i zapłąci przelewem, bo to raczej powyżej 15k? więc wpada w NKUP
  • Odpowiedz