Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Potrzebuje korepetycji z fizyki, doczytałem że produkuje kilka tysięcy wolt, czy uszkodzenie zdrowia lub życia powoduje prąd a nie napięcie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R_O_T_T_E_N: i cyk w szyję kolegi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@CzarnyMastodont: najgorszej jak ból tej iskry to było nic, a najbardziej bolało wbicie w ciało tego ostrego metalowego druta. Ktoś chciał ci szybko przyłożyć, a niechcący wbijał i robił większą krzywdę niż chciał. Ech, patologia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuje korepetycji z fizyki, doczytałem że produkuje kilka tysięcy wolt, czy uszkodzenie zdrowia lub życia powoduje prąd a nie napięcie?

@WMPP: i to i to, to zależy.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Napi%C4%99cie_bezpieczne
https://bzg.pl/poradnik/artykul/za-pan-brat-z-pradem-czyli-jak-zyc-z-zabojca-w-domu-i-zagrodzie/id/15782

Przepływ prądu już o natężeniu zaledwie 30 mA może rozpocząć proces zakłócania pracy mięśni układu oddechowego; wzrost natężenia do przedziału od 75 do 250 mA prowadzi do migotania komór serca; a przepływ prądu o natężeniu około 5 amperów praktycznie powoduje ugotowanie organów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: > - w gniazdku niebezpieczne, bo wysokie napięcie.

Dwa razy dotknalem przewodu fazowego zewnętrzna strona dłoni. I nadal mirkuję...

Dodatkowo, ktoś z większą wiedzą mówił mi że w instalacji pv przy napięciu 600v stałego, mogę robić na otwartych kablach i nic mi się nie stanie, jeśli nie ma odbiornika (inwertera), to jest nie ma prądu. Ale się boje i takie rzeczy tylko pod osłoną nocy. Ale też na wtyczkach w
@R_O_T_T_E_N: U nas w gimbazie ewoluowało to do tego kto wytrzymał więcej impulsów z takiego trafo XD Uprzedzam nie było podłączone na 220 tylko po dotknięciu baterii i jak się trzymało oba kabelki to tak lekko kopało XD Wszystkie trafa chyba każdy gówniak wtedy wymontował z domu i największe miały wtedy hype bo najlepiej #!$%@?ły prądem :D Nawet nauczyciele nam je rekwirowali XD
yogmean - @ROTTE_N: U nas w gimbazie ewoluowało to do tego kto wytrzymał więcej impul...

źródło: comment_16731986935ogLMYRdW36XM3YJSDFG7f.jpg

Pobierz