Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Pośród czeczeńskiego legionu OBON (stojącego po stronie Ukrainy) walczą również islamscy dżihadyści. Na zdjęciu Rustam Azhiev, weteran walk w Syrii i lider islamskiej radykalnej organizacji https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ajnad_al-Kavkaz

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, jednak po zakończeniu wojny pewnie ciężko będzie kontrolować co się dalej stanie z bronią i uzbrojonymi fundamentalistami.

Napaść Rosji na Ukrainę może tylko pogłębić w przyszłości problem islamskiego fundamentalizmu, podobnie jak to było w Afganistanie w latach 80 i 90 ubiegłego wieku.

Źródło: https://twitter.com/casusbellii/status/1611734267955974145?t=0lu3w0IEZ1nCBpnz1rmFtA&s=19

#ukraina #wojna #rosja #islam #czeczenia #muzulamanie #fundamentalizm
Pobierz pablo397 - Pośród czeczeńskiego legionu OBON (stojącego po stronie Ukrainy) walczą ró...
źródło: comment_1673171485GsAD1H92CgLTZ04TnK8uFp.jpg
  • 16
@pablo397: zgadzam się, niestety trzeba się tez liczyć z czarnym rynkiem broni i dozbrajaniem się grup przestępczych. Tylko, że nic z tym aktualnie nie jesteśmy w stanie zrobić, problemem teraz jest istnienie rosji, terrorystami i przestępczością zorganizowana zajmiemy się jak ta kur*a zdechnie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pablo397: Ukraina ma chyba wywalone kto walczy za nich, to samo z tym Polakiem mafiozą w Legionie i wypuszczaniem ludzi po ATO z więzień. Turcja też ma w to wywalone i do swoich bojówek bierze utalentowanych dżihadystycznych dowódców, nawet tych z isis.

Rozumiem ale nie popieram. Słabszy przyjmie pomoc od każdego.
@ShaitanArba1911: no, poważnym problemem są muzułmańscy weterani wojsk w szczególności Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji, w tym elitarnych formacji, którzy wyjeżdżali zaciągać się do wojsk ISIS i szkolili bojowników
@pablo397: czyli nie dość, że jesteś fanbojem cyberpunka, który kupił gre w argentynie, to jeszcze w konflikcie RU/BYvsUA szukasz dziury w całym i onucujesz? xD
jakoś nie jestem zaskoczony.
@lublinmk: nawet więcej niż weterani specnazu, jeden z najważniejszych dowódców wojskowych Tadżykistanu - najwierniejszego sojusznika rosji w Azji, szef tadżyckiego OMONu Gulmurod Chalimow wstąpił do Państwa Islamskiego i został tamtejszym "ministrem obrony", można w sumie stwierdzić że to jemu islamiści zawdzięczają początkowe olbrzymie sukcesy w Syrii i Iraku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yungdupa: Panowie, zachowajmy poziom i nie róbcie kurtyzany z logiki. Zaraz będziecie twierdzić, że ISIS było rosyjskim tworem. Szachy 5d normalnie. A kto szkolił Al-Shishaniego (Aka rudobrody)? Śmiałbym twierdzić, ze był operacyjnie ważniejszy od Chalimowa i przyczynił sie do sukcesów IS bardziej. Choćby dzięki legendzie. Nie mieszajmy myślowo różnych obszarów walutowych, nie bądźmy peweksami. Zachód już nie raz się przekonał, ze z pastuchami zasada wróg mojego wroga nie działa. O al-Kaidzie
@pablo397: @Mihaueck: coś wam dzwoni, ale zdecydowanie nie wiecie w którym kościele. Ażijew nie jest żadnym dzihadystą, jakby nim był to by złożył bajat Bjutukajewowi z Wilajatu Kaukaz albo bezpośrednio Bagdadiemu a nie dołączał do opozycji syryjskiej, która zresztą w postaci HTS-u potraktowała go delikatnie mówiąc nieelegancko, zmuszając do wyjazdu z Syrii do Turcji, gdzie niemal zginął w spisku na jego życie. Na Ukrainie znalazł się w drodze ustaleń pomiędzy
@kidnice: czyli współpraca z Al-Nusra miała służyć rozwojowi demokracji w Syrii? Wiesz to jest portal ze śmiesznymi obrazkami a nie pokój operacyjny CIA. Ja operuje uproszczeniami i nie rezerwuje sobie pełni wiedzy, której nie mam i tego nie ukrywam. Dla mnie po prostu zachód zbyt dużo razy się przejechał na współpracy z różnymi grupami i mam obawy aby tu nie było tak samo. Wnioskuje, że wiesz dużo lepiej ode mnie ze