Wpis z mikrobloga

@music_has_the_right_to_children Ale ty porównujesz jakieś pojedyncze mecze i to jeszcze reprezentacji. No fajnie, że raz na jakiś czas na jakiś mecz rugby przyjdzie sporo ludzi ale to nijak ma się do frekwencji na piłce nożnej. W Anglii każdy mecz ligowy to wypełniony stadion, mimo bardzo drogich biletów. Na rugby co tydzień też chodzą tłumy? Piłka nożna kobieca też potrafi mieć frekwencję 80 tysięcy kibiców i co z tego? Co do siatkówki to
@ekjrwhrkjew: nie ja porównuje, tylko OP, który w jednym z komentarzy napisał że siatkówką jest popularniejsza bo raz na cztery lata pół kraju ogląda mistrzostwa. Stąd przykład z rugby w Europie, które też potrafi bić jednorazowo rekordy oglądalności ale co z tego? Wiadomo że futbol jest tam nr 1.
Hale siatkarskie są owszem mniejsze, podobnie zresztą jak oglądalność PlusLigi w TV.
@music_has_the_right_to_children: pisałeś, że rugby generuje największe frekwencje, ani w lidze ani w meczach międzynarodowych to nie jest prawda, np. Anglia - Niemcy na Euro 2022 miało 87 tysięcy widzów.
Ogólnie się z Tobą zgadzam że żużel nie jest aż tak niszowy jak ludziom w niezużlowych miastach się wydaje, ale no nie jest to sport nr 2. To jest sport nr 2/nr 1 w kilkunastu miastach, a w reszcie Polski praktycznie nie
@music_has_the_right_to_children Odpisałem Ci już pod twoim wpisem, ale napisze jeszcze i tu. Napisałeś, że zużel bije rekordy oglądalności również w telewizji i tam podałeś, że jakiś mecz zużla miał większa oglądalność niż Legia - Lech. Co jest oczywiście trochę z dupy bo ten mecz był pokazywany też na TVP pewnie, ale nieistotne. Czemu w takim razie prawa do ekstraklasy są znacznie droższe niż prawa do żuzla?
@Kamenes: Zmarzlik to #!$%@? sponsorowana przez orlen, ot tajemnica sukcesu. Fajdek nie bez powodu jest #!$%@?, bo te śmieszne pseudoplebiscyty to więcej polityki, niż sportu. Taki kraj ¯_(ツ)_/¯

@szwedes: ale to nie moje twierdzenia tylko statystki, w internecie jest mnóstwo artykułów o tym że żużel prześcignął w popularnosci siatkówkę i śmiało rywalizuje z piłką nozną z którą nie wygra nigdy bo losowy Janusz z Suwałk zawsze wybierze w TV mecz Realu niż sport z którym nie łączy go nic a nic.
@ekjrwhrkjew: bo pieniądze w piłce są ogólnie znacznie większe. Bo pilka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie.
Pobierz musichastherightto_children - @szwedes: ale to nie moje twierdzenia tylko statystki, ...
źródło: comment_1673181889b0fgFQ4Qb3RnxS0EwOqv67.jpg
@music_has_the_right_to_children Ale to, że pilka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie, to akurat gra na niekorzyść ekstraklasy. Ja mając do wyboru mecz ligi angielskiej, włoskiej czy hiszpańskiej, a ekstraklase wybiorę zagraniczną opcje. Co do tego screena w zuzlu masz mniej meczy do oglądania, dlatego pewnie średnia wyższa. Ale to i tak jest nieistotne bo przecież żaden piłkarz ekstraklasy nie jest nawet brany pod uwagę do zostania sportowcem roku xD
@ekjrwhrkjew: no dlatego mi nie przeszkadzają w takich konkursach przedstawiciele mało popularnych sportów, to zawsze jakiś sposób na ogólnopolskie docenienia ich dokonań. Tymczasem gdy żużlowiec, który zdobył trzecie mistrzowstwo bijąc wyczynami słynnego Golloba zdobywa w takim konkursie 2,3 miejsce, co jest
mniej wiecej adekwatnym wyznacznikiem popularności żużla - pół mirko skacze jak małpy że nie ma takiego sportu :)
@szwedes: to zawsze ciężko porównać. Niby z jednej strony szkółek siatkarskich
ponieważ żużlem interesują się całe rodziny, mnóstwo kobiet, podczas gdy na naszą rodzimą ekstraklasę chodzą głównie kibole i garstka masochistów.


@music_has_the_right_to_children: Jak powiedzieć, że nigdy nie byłeś na meczu ekstraklasy, nie mówiąc, że nigdy nie byłeś na meczu ekstraklasy.
@valarr: byłem na kilku meczach ekstraklasy Rakowa, i po jednym meczu Ruchu i Górnika. Pomijając tragiczny poziom sportowy, k*rwy i inne przekleństwa leciały przez cały mecz, a faceci 17-45 to było 90% trybun.
@Sabuch1491: fakt, zagiąłeś mnie tymi gorzowskimi przygłupami. Dorzuć jeszcze zdjęcie uśmiechniętego dziecka z jakiegoś sektora rodzinnego na Lechu albo kibiców Legii malujących przedszkole i w ogóle zostanę zaorany.
@Sabuch1491: nie chce mi się z Tobą dyskutować, skoro nie rozumiesz że fakt istnienia kiboli w żużlu i sektorów rodzinnych w Ekstraklasie ma się nijak do przeciętnego odbiorcy na stadionie. Żużel to sport rodzinny, zdecydowana większość klubów nie ma ultrasów, burd ani wyzwisk na stadionach. Przeciętny odbiorca polskiej piłki to patus, który w drodze na mecz słucha hiphopu albo ogląda powtórki fame MMA ( _)