Wpis z mikrobloga

@Kamenes: lol, sprawdź sobie frekwencję stadionową we Wrocławiu i Częstochowie, czyli dwóch miastach które mają kluby w najwyższej klasie rozgrywek w żużlu i w piłce. Na żużel chodzi tam DWA RAZY więcej ludzi. Żużel to jest sport nr 2 w Polsce. Pierwszy przykład z brzegu - wielki Ruch Chorzów xD Psychofans trzęsący okolicznymi Świętochłowicami, Rudą Śląska czy Jaworznem. Przychodzi dzień meczu.. i na stadionie jest jakieś 5-6 tys ludzi xD
Miasta
Pobierz musichastherighttochildren - @Kamenes: lol, sprawdź sobie frekwencję stadionową we Wr...
źródło: comment_1673173681EAuTPyH2iKlt9PtXVsiirF.jpg
@Kamenes: Największy cringe to narzekanie co roku na jakiś gówno plebiscyt, który ci sportowcy pewnie mają w dupie. Było wysyłać SMS-y na Lewandoszała, najlepszego napastnika wszechświata w historii piłki nożnej, który Messiego i Ronaldo zjada na śniadanie i powiózł sam Bayern do tylu tytułów. Nie mówiąc już o wspaniałej grze na mundialu, gdzie jak zawsze nie zawiódł i gdyby nie to, że miał amatorów w drużynie zdobyłby króla strzelców i złoty
@music_has_the_right_to_children:

Żużel to jest sport nr 2 w Polsce


LOL, jak kiedyś jakieś wydarzenie w żużlu obejrzy kilkanaście milionów Polaków w telewizji, tak jak w przypadku piłki nożnej, skoków narciarskich czy siatkówki, to może w to uwierzę.

Żużel jest popularny tylko w kilku miejscach w Polsce, a nie w całym kraju. A poza granicami Polski ten sport nie istnieje, dlatego śmieszy to pchanie Zmarzlika, który zdobył mistrzostwo świata w sporcie, w
@Kamenes: właśnie podałem Ci na talerzu przykłady dla których to nie jest jak to nazwałeś 'gównosport który interesuje garstka ludzi'.
Rekord frekwencji meczu ligowego? Żuzel. Kilkanaście/kilkadziesiąt miast powiatowo/wojewódzkich gdzie jest to sport nr 1. I tam na żużel chodzą lub oglądają go w TV całe rodziny a nie tylko karki w dresach. W miastach gdzie można porównać popularność sportu bo mają kluby w najwyższej klasie rozgrywek - znowu żużel. Kolejny błąd
@music_has_the_right_to_children: Nie mam nic do żużla i ja nawet lubię takie niszowe sporty, bo coś innego, ale trzeba przyznać, że to sport niszowy. Nawet żużel na lodzie jest bardziej popularny, bo też w kilku miastach rosyjskich, ale wydaje mi się, że summa summarum jednak więcej osób na świecie ogląda nawet jeśli tylko w tych kilku miastach.
@djtartini1: ale niech sobie będzie niszowy, prawda jest taka że interesują się nim Polacy, Duńczycy, Szwedzi i trochę pasjonatów z Rosji, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach gdzie organizowane są zawody GP. Tyle że kolega wyżej czepia się tego, że Zmarzlik dostaje nagrody w Polsce, kompletnie ignorując fakt że jest całe mnóstwo dużych polskich miast, ktore od lat pasjonują się czarnym sportem.
@Kamenes: a tak mi się jeszcze przypomniało -
@music_has_the_right_to_children: No to mówię, że żużel istnieje tylko w kilku miejscach w Polsce, a poza tym nikogo to nie obchodzi. MŚ w siatkówce, skokach czy piłce przyciągają kilkanaście milionów Polaków przed telewizory, co oznacza, że te sporty mają zasięgi ogólnopolskie. Natomiast żużel to sport, który jest popularny tylko w niewielkiej części kraju, śledzony przez fanatyków.

Tak, Żużel istnieje w Polsce i Danii. Szwedzi już z niego rezygnują. Rosja i Wielka Brytania
@Kamenes: ale nadal nie kumasz ze to nie jest kilka miast tylko dobre pół Polski. W dodatku idę o zakład że taka Pogoń Szczecin czy Korona Kielce mają liczbowo mniej kibiców niż Falubaz czy Włókniarz, ponieważ żużlem interesują się całe rodziny, mnóstwo kobiet, podczas gdy na naszą rodzimą ekstraklasę chodzą głównie kibole i garstka masochistów. Więc tak, piłka jest najpopularniejszym sportem, ale to bardziej zasługa premier league czy La Ligi a
@ekjrwhrkjew: np zeszłoroczne mecze Six Nations - mecz Anglia-Francja, cały 82 tysięczny stadion pełny. Podobnie 80 tys ludzi w Saint Denis w innym meczu reprezentacji Francji. W Walii na mecz rugby potrafi przyjść 73 tys ludzi a mówimy tutaj o corocznym turnieju kilku krajów a nie mistrzostwach świata. I nie zrozum mnie źle - ja wiem że w Anglii piłka nożna jest popularniejsza, ale skoro nawet we Włoszech na mecz rugby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Kamenes: @music_has_the_right_to_children: #!$%@? XD

Żużel xD

Ten sport to jest dla mnie absolutna zagadka. Drugi najpopularniejszy sport w Polsce (widziałem kiedyś źródła które podawały że jednak pierwszy). To jest jakby jakaś alternatywna rzeczywistość która czasem się załącza niechcący do naszego świata, gdzie w tamtym wszechświecie to żużel jest najbardziej popularnym sportem świata, tylko nie wiedzieć czemu ta anomalia występuje tylko w Polsce, i objawia się bardzo sporadycznie i niebezpośrednio -