Wpis z mikrobloga

#pytanie #rower #zakupy

Mam w głowie upgrade roweru. Chciał bym coś używanego - 2-4 letni rower tak do 10.000-15.000zl

Z tego wszystkiego co oglądałem to zawsze jak widziałem rower YT Capra Pro albo Jeffsy to serce mi szybciej biło.

Wyglada jest 10/10, speksy na papierze wyglądają fajnie. Będę celował w wersje topowa tego roweru z Fox 36. Uwielbiam aukcje i myśle ze uda mi się wygrać ten rowerek w moim przedziale cenowym.

Ale muszę zapytać specjalistów czy wogole ten rower jest ok żeby się za nim rozglądać i myśleć o zakupie? Może jest coś czego nie wiem?

Rower będę używał rekreacyjnie, parki, lasy, miasto, żadna profesjonalna jazda.
Pobierz NaxZST - #pytanie #rower #zakupy 

Mam w głowie upgrade roweru. Chciał bym coś używan...
źródło: comment_1673140965h7VcUtUASWqfJWpwMWC9QJ.jpg
  • 18
@NaxZST: to ze strumyczkiem to Radunia (dół Tajemnej)?

Co do YT - rowery fajne, ale dla mnie dealbreakerem są ramy bez miejsca na bidon. Lubię wyskoczyć na szybkie kółko, wrzucić bidon i nie chce mi się bawić w plecaki lub nerki. Next level to schowki w ramie, bo nie musiałbym pamiętać o upychania multitooli i innych wynalazków po kieszeniach.
@NaxZST: Od dawna nie mam takiego roweru bo mnie mtb nie interesuje ale coś tam się patrzę w internetach to ta rama ma bardzo stare wzornictwo oraz ta ze zdjęcia to chyba rozmiar dla dziecka albo coś nie rozumiem. 15k to sporo hajsu.
@NaxZST taki rower na jazdę rekreacyjną może okazać się deczko męczący, jeszcze jak masz w planach wyskoczyć raz dwa razy od roku w góry to jak najbardziej. Są lżejsze fulle równie ładne jak Scott Spark czy Giant anthem
@NaxZST: Jak cos znajdziesz to spytaj sie właściciela kiedy i co ile serwisował zawieszenie, sztyce. Tam trzeba co 50h zajrzeć i wymienić olej itp. Jak ktoś nim jeździł w błocie itp to częściej. Ja w swoim nie zrobiłem przeglądu przez 1000km i do naprawy było to dodatkowo sprawdź czy zawieszenie nie ma luzów, nic nie cieknie z dampera. Najlepiej byłoby go zawieźć do serwisu zeby ktoś go zobaczył.
@ujdzie: Zdjęcie jest pożyczone.

Co do bidonu i schowka to tak wiem, tez mnie to zaskoczyło. Troszkę szkoda No ale trudno. Chociaż modele z 21 czy 22 już są z miejscem na butelkę.

Chociaż nie sadze ze aż takiego nowego będę miał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaxZST: dorzucę od siebie żebyś zwrócił uwagę na rozmiarówki i geometrię konkretnego rocznika, którego szukasz, bo geometria mogła się zmienić z roku na rok. I jeśli masz podobnie do mnie że jesteś na pograniczu dwóch rozmiarów to nie jest oczywiste który rozmiar od danego producenta będzie lepiej pasował.
@NaxZST: Nie pamiętam jak 2021 ale aluminiowe Capry mają wadę fabryczną na tylnym chainstayu więc lepiej poczytaj. Pękają wszystkie bez wyjątku, pytanie tylko kiedy. YT uznaje gwarancję, nie ma z tum problemu, ale problemem jest czas oczekiwania - moja została naprawiona w ciągu 3 miesięcy (wysyłka do YT i odsyłają naprawioną). Kumplowi zajęło to pół roku bez roweru. Teraz podobno wysyłają sam chainstay.
Rower będę używał rekreacyjnie, parki, lasy, miasto, żadna profesjonalna jazda.


@NaxZST: i chcesz Capre która nadaje się nawet do DH? Jak nie umiesz latać i chcesz spokojnie jeździć to Izzo, ale nie dostaniesz go na olx. Z takich ciekawszych to masz jeszcze Propaina Hugene, albo nowość od Commencala Tempo. Celuj w nowy rower z budżetem 15k. Kupisz używkę i wydasz drugie tyle w serwisy, a że jesteś amatorem to nie poczujesz