Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, aktualnie pracuję od 3,5 roku w mojej pierwszej i jedynej firmie w życiu. Pracuję na UoP na czas nieokreślony. Od jakiegoś czasu myślę nad zmianą miejsca pracy. Ogólnie lubię moją firmę, nie mam jej nic do zarzucenia, zarobki są dobre, atmosfera też, pracuję sobię całkowicie zdalnie w domu itp. itd. Jednak po prostu mam potrzebę poeksperymentowania z innymi firmami, a jako, że jestem programistą, to mam duży wybór. Jak powinienem się do tego zabrać? Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia (nie wiem, czy wypuściliby mnie wcześniej, raczej chyba nie). Czy powinienem szukać nowej pracy teraz, i wypowiedzieć umowę z obecną firmą dopiero po znalezieniu pracy? Trochę głupie, bo nowa firma by musiała czekać 3 miesiące. Czy może wypowiedzieć teraz, i powiedzmy w ostatnim miesiącu dopiero szukać nowej pracy? Tak jak pisałem, nigdy nie zmieniałem miejsca pracy, więc proszę o wszelkie porady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #programowanie #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b7d3f23aff44a0fb1ad71e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: firmy które są serio zainteresowane nie będą miały problemu żeby 3 miesiące czekać, szczególnie że może to być sytuacja w której osoba która odchodzi z tamtego zespołu też ma 3 miesiące wypowiedzenia więc nie jest to problem bo mają człowieka do czasu aż ty będziesz mógł wbić
@AnonimoweMirkoWyznania: Szukaj teraz. Najważniejsze to idź na rozmowy, zorientujsię o co pytają.
Ja miałem raz podpisaną umowę w listopadzie, a zaczynałem dopiero w marcu. Jasne, nie wszystkim firmom może to pasować, ale sam fakt, że aktualnie masz pracę (i cię nie wywalili/nie odszedłeś po 3.5 latach, więc jesteś lojalny i przy okazji coś tam pracujesz) jest dla ciebie kartą przetargową.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli jesteś programistą, to pewnie z kasą u ciebie nie jest źle. Ja bym złożył wymówienie już teraz i jednocześnie rozpoczął poszukiwania. Małe są szanse, że nie znajdziesz nowego zatrudnienia przed końcem okresu wypowiedzenia, ale nawet jak by się tak stało, to z racji swojej zasobności chyba możesz pożyć z miesiąc lub dwa bez pracy.
@AnonimoweMirkoWyznania: nikt nie będzie cię trzymał na siłę 3 miesiące. 2 max. Dogadacie się. W najgorszym wypadku nie uda się zmienić od razu, ale przygotujecie się do twojego odejścia i otwarcie możesz wtedy szukać sobie i wiedzieć kiedy będziesz kończyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak jak pisze wykopek z anonima:

Nie słuchaj tych, którzy mówią ci, żebyś zrezygnował już teraz.

Najpierw dogadujesz jedną robotę na tiptop do momentu papieru w łapie (żadne tam #!$%@? że "chcemy na bank ale papier wyślemy później") i potem składasz papiery w obecnej firmie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kiedyś byłem w tej samej sytuacji. Dla spokoju ducha, wypowiedzenie złóż dopiero jak znajdziesz nowa fuszke. Na rozmowach informowałem o 3 miesiącach i nie był to problem. Wiadomo, że potrzebują Cie jak najszybciej, ale nie mają wyboru. Specjalistów brakuje.

Nie pal mostów. Moj poprzedni pracodawca do ostatniej chwili wierzyl, ze zrezygnuje z przejscia. Mimi to, uslyszalem, ze w razie czego mam gdzie wrocic i cos sie ogarnie. Slyszalem tez nie