Wpis z mikrobloga

Bank ING nałoży mi blokadę wypłat z konta oszczędnościowego jeśli nie przedstawię im dokumentu o pochodzeniu pieniędzy. Problem w tym, że kasa pochodzi z darowizny którą zgłaszałem do US, ale to było 3 lata temu i nie mam żadnego dokumentu który by to potwierdzał xD Jakiś ekspert od #finanse i #urzadskarbowy powie mi co mam zrobić w tej sytuacji? Urząd skarbowy w ogóle wyda mi jakieś zaświadczenie po 3 latach że złożyłem taką deklaracje? (grupa zerowa więc nic nawet nie musiałem płacić wtedy, tylko złożyłem deklaracje) #kiciochpyta
  • 150
  • Odpowiedz
@lubaxd: Tak, był przelew, zgłosilem ten fakt do US za pomocą deklaracji ale wtedy nie otrzymałem żadnego potwierdzenia złożenia takiej deklaracji. Teraz bank ode mnie wymaga takiego potwierdzenia
  • Odpowiedz
@Ginik: w dupie mam bank, który uznaje tę dyrektywę za pozwolenie do traktowania wszystkich jako potencjalnych oszustów, którzy piorą kasę i finansują terroryzm, taki bank mojej kasy nie zobaczy
  • Odpowiedz
@emerjot: tylko chciałem zwrócić uwagę, że niepotrzebnie kierujecie złość w stronę banku. Bank miałby w dupie skąd macie pieniądze, tylko że przepisy, urzędy i wizja odpowiedzialności karnej zmusza ich do kontroli.

Wasz opór nic nie da, bo to będzie się działo coraz częściej. Od kilku lat następuje przykręcanie śruby wszystkim, bo garstka przestępców podobno pierze pieniądze (?). Czy to tylko pretekst? Oczywiście, ale wygodny, a ci co piorą i tak będą
  • Odpowiedz
@Ginik: znajac życie nie maja za to zadnej odpowiedzialnosci, jak im odpłynie trochę klientów to moze przestana traktowac wszystkich jako potencjalnych oszustów
  • Odpowiedz