Wpis z mikrobloga

Bank ING nałoży mi blokadę wypłat z konta oszczędnościowego jeśli nie przedstawię im dokumentu o pochodzeniu pieniędzy. Problem w tym, że kasa pochodzi z darowizny którą zgłaszałem do US, ale to było 3 lata temu i nie mam żadnego dokumentu który by to potwierdzał xD Jakiś ekspert od #finanse i #urzadskarbowy powie mi co mam zrobić w tej sytuacji? Urząd skarbowy w ogóle wyda mi jakieś zaświadczenie po 3 latach że złożyłem taką deklaracje? (grupa zerowa więc nic nawet nie musiałem płacić wtedy, tylko złożyłem deklaracje) #kiciochpyta
  • 150
@NuklearnaKawa dzięki Bogu za takie rzeczy z reguły przytrafiają się obcym ludziom ale już dzięki tobie z usług ING ani niczego to jest powiązane z tą firmą, nigdy nie skorzystam.
@NuklearnaKawa:
Jak ja zgłaszałem darowiznę przez internet to mogłem pobrać urzędowe potwierdzenie odbioru, jak to robiłeś online to możliwe, że to jest gdzieś w twoich wnioskach na którejś z rządowych stron.

ale to było 3 lata temu i nie mam żadnego dokumentu który by to potwierdzał xD

Palicho bank, co zrobisz jak przyjdzie urząd skarbowy zapytać o nieudokumentowaną darowiznę, bo nie masz potwierdzenia. dx
@Ginik: Ludzie nie rozumieją, ze bank to chętnie przyjąłby najbrudniejsze pieniądze ze sprzedaży dzieci w Afryce jakby mu się to opłacało. Banki to najbardziej chciwe instytucje, co pokazuje przykład Szwajcarii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszelkie reklamacje należy składać do ustawodawców i urzędów skarbowych
@Deykun zgłaszałem osobiście w US, nie dostałem żadnego potwierdzenia i nawet nie pomyślałem że kiedyś może się przydać. Skoro US to przyjął, to kto inny mógłby chcieć taki dokument, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@emerjot: Tylko to każdy bank będzie robił bo wynika to z ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Sam kiedyś u siebie widząc zbyt dużo zakupów od jednej osoby gdy sprzedawałem krypto napisałem do niej, że albo przedstawi mi cel zakupu i dowód albo będę musiał zakończyć transakcje. Nie wynikało to z żadnej chęci posiadania tych informacji bo miałem to w dupie ale z tego, że w razie czego bym został ukarany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@NuklearnaKawa: dokumenty składane osobiście do skarbówki zawsze w dwóch kopiach, jedną zabierają, drugą zostawiasz sobie z pieczątką potwierdzającą złożenie i trzymasz min. 5 lat, to takie minimum instynktu samozachowawczego w tym kraju. No ale jak nie masz swojej kopii to po prostu zadzwoń do swojej skarbówki i poproś o jakiś odpis złożenia deklaracji, potwierdzenie czy cokolwiek tam wydają. Może nie zgubili ( ͡° ͜ʖ ͡°) a swoją
@poprostuzyj chodzi im o potwierdzenie zgłoszenia darowizny do US. Być może dali mi kopię ale było to ponad 3 lata temu i w życiu bym się nie spodziewał że ktokolwiek będzie ode mnie to chciał. Taka naiwność z mojej strony ¯_(ツ)_/¯
@NuklearnaKawa: Mozna złożyć wniosek o wydanie kopii deklaracji, albo wniosek o wydanie zaświadczenia majątkowego tzn zaświadczenie mówiące o tym, że dostałeś darowiznę w dniu x, w kwocie x, od x i to bylo zwolnione z podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NuklearnaKawa: Ale jak oni chcą to kontrolować przy wypłacie? Na zadawanie pytań mieli czas jak przyjmowali ten hajs, weź tam zadzwoń i wytłumacz jak było i niech się ogarną. Dziwne, że w takim banku komuś się odkleiło tak bardzo...