Wpis z mikrobloga

Mam dość ciekawą rozkminę, w świadomym śnie można dosłownie zrobić wszystko, ale co z rzeczami których nigdy nie doświadczyliśmy w realnym życiu?. Czy gdyby ktoś nam opowiedział jak wygląda doświadczenie albo jak coś smakowało moglibyśmy to niejako odtworzyć? Co z doświadczeniami, których nigdy nie poznamy na przykład bycia jakimś zwierzęciem?
Z jednej strony wydaje się to logiczne, że nie możemy doświadczyć czegoś, czego nigdy nie doświadczaliśmy bo nie mamy informacji na temat danej sytuacji: wiedzy czy informacji sensorycznych, z drugiej podczas snu możemy latać czy też czasami transformować się w jakieś stworzenia. Przypuszczam, że wiedza na temat tych doświadczeń może wynikać z przypuszczeń i opisów, możemy na podstawie znanej wiedzy i informacji sensorycznych (jak na przykład że coś było kwaśne czy słone czy smakowało jak produkt A) dokonać przypuszczenia jak dana rzecz mogłaby wyglądać.
A wy jak uważacie?
#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny
Pobierz billuscher - Mam dość ciekawą rozkminę, w świadomym śnie można dosłownie zrobić wszys...
źródło: comment_16730838077JrFTlq0o2MpwPXNLUV0L0.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@billuscher: Pewnie tak jak przypuszczasz, na podstawie wcześniejszych doświadczeń i opisów kreujemy i wizualizujemy, każdy z nas na swój sposób.
Z takich alternatywnych wytłumaczeń to może zbiorowa nieświadomość Junga.
Z całkiem ezoterycznych to przekazywanie ROT.
@billuscher: ta, mózg usiłuje, zazwyczaj dość nieudolnie, choć trudno go za to winić, „zasymulować” nieznane doświadczenie, korzystając z nabytej wiedzy, odczuć, doświadczeń. Nic odkrywczego nie napisałem, ale tak to chyba z grubsza wygląda. Eksperymentujcie, a nieraz Was zaskoczy.