Wpis z mikrobloga

@derezeus: Jako osoba która mieszka w Londynie i która wybrała opcje przeprowadzki do Zurychu (po roku stad uciekałem) ogolnie nie polecam Zurychu ani Szwajcarii. Chyba, ze jesteś samotnikiem i średnio lubisz cieszyć się życiem. Warszawa bądź Kraków dostarcza lepsza jakość życia jeśli dobrze zarabiasz. Nie wspominając o miastach takich jak Berlin, Mediolan, Barcelona, Paryż, Londyn czy US. Plusem na pewno będzie natura jeśli za nią przepadasz i w miarę blisko z
@toma27: z tym Krakowem to tak bym nie szalał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo np minimum 60 m2 w dobrej dzielnicy (np Bronowice) to jakieś 4 tys zł (sam najem, dobry stan i lokalizacja blisko mpk) + czynsz i rachunki to już jesteśmy około 5.2 tys, potem jedzenie, kilka wyjść na miasto i z średniej wypłaty na rękę 7.5 tys (średni szczebel w IT w tym mieście)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Serylek: mieszkałem w Bernie a obecnie pod Zurychem. łącznie 3 lata ale przez pandemię większość czasu spędziłem podróżując lub w Polsce za którą mimo tego całego bagna się tęskni. standard życia przy dobrych zarobkach zdecydowanie lepszy w PL w dużym mieście (jestem z Wrocławia). znajomi knajpy rozrywka wybór. jestem rozdarty bo z drugiej strony w PL powietrze, polityka i mental mnie strasznie wkur..ają. najlepiej uniezależnić się geograficznie i w tym kierunku
@Serylek: Eh, i tak mnie nie posłuchasz ale Ci napiszę:
Jesteś chłopcem który na pierwsze problemy reaguje ucieczką. To nic złego, ot tak zostałeś nauczony. Nie potrafisz walczyć i zadbać o swoje.
To jest ten czas kiedy ma być źle, kiedy ma być niewygodnie. Masz mieć doła i walczyć z tym każdego kolejnego dnia. Zapytasz pewnie po co?
Ano po to żebyś przez kolejne 40 lat swojego życia miał łatwiej niż
@samuray: Porownuje do Londynu. Gdzie mam tutaj wybor super produktow z calego swiata, wolowine wagyu Moge kupic prawie na kazdym kroku, wydarzenia rozrywkowo kulturalne sa na ubogim poziomie. Zapomnij tutaj o work life balance :)
@toma27: No Zurych nie jest miejscem na imprezy, to wiadomo. Nie dosyc ze male, to jeszcze nie ma imprez do rana, bo ludzie cenia bardziej spokoj, nature i taki tryb zycia..
Mieszkanie - moze zle szukasz? od stycznia 2020 mialem bardzo fajne mieszkanie - nowe, w wysokim standardzie (pralka i suszarka w mieszkaniu), 3,5pokoja za 2400 warm. I to na Altstätten. Fakt, nie centrum ale w kwadrans tramwajem jestem tam bez