Wpis z mikrobloga

Znowu wysyp wypierdów o Wołyniu xD
Gdyby nie 2014 rok (Majdan, aneksja Krymu oraz separatyzm na wschodzie UA) to wykopki by nawet nie wiedziały co to Wołyń, temat był przeznaczony wyłącznie dla historyków i pasjonatów historii, po 2014 roku byle leszcz po zawodówce wyciera sobie mordę Wołyniem nie znając ani daty wydarzeń ani tła historycznego tropiąc banderowców i powielając rosyjską dezinformację wojenną a w co skrajniejszych przypadkach jawnie popierając inwazję Rosji xD

Historia tylko dla historyków i pasjonatów, nie dla plebsu i bezmyślnego motłochu.
Wy nie pamiętacie nawet co robiliście poprzedniego dnia a chcecie pamiętać o wydarzeniach sprzed 80 lat, śmiechu warte xD

#ukraina #neuropa #takaprawda #bekazprawakow
  • 51
@NaczelnyWoody: właśnie pokazujesz że jesteś ignorantem, ponieważ wyobraź sobie że sytuacja miała miejsce stosunkowo niedawno i moja babcia była bezpośrednio dotknięta tym faktem historycznym, jako dziewczynka z rodziny kresowej. Ojca(mojego pradziadka) zabili, ona z matką i rodzeństwem uciekli pozostawiając spory majątek na terenach okolic Stanisławowa. Oczywiście, o odszkodowaniach można zapomnieć po komunie, coś tam dostali ale to były grosze w przeliczeniu na to co zostawili. I tak, babcia nadal żyje, dzisiaj
@NaczelnyWoody: Ludność kresowa przesiedlona z samej Ukraińskiej republiki sowieckiej to 700 tyś plus a dzietność po wojnie wynosiła 2.8/3 w perspektywie trzech pokoleń daje to 5-9 % populacji dodaj do tego fragment na aktualnej ścianie wschodniej i nagle okaże się że w strefie rażenia działalności UPA była pula populacji która aktualnie odpowiada za 7-11% populacji Polski

obalam twoją tezę że to jest jakaś ciekawostka historyczna którą każdy ma w dupie i jest wyłącznie dla historyków. nie jest, bo żyją ludzie którzy byli przez to bezpośrednio dotknięci.


@kishurki: nic nie obalasz, co najwyżej 0,7 samotnie w piwnicy xD
Przed 2014 rokiem wykopki nie wiedziały absolutnie nic o Wołyniu, temat rozgrzał po 2014 tylko po to by antagonizować Polaków i Ukraińców.
A co do osób bezpośrednio dotkniętych - Ty
@NaczelnyWoody: Ja pisze o następcach którzy przyszli po nich słysząc historie od prababci opowiadanych przez babcie
Jak nie wiesz o co chodzi to jedz do Sobótki pytaj o Stanisza tego co mu ruscy dwór #!$%@? po tym jak front przeszedł co by zrobić kwaterę dla dowódców ale w zamian za to "łaskawie" pozwolili mu zabrać meble i zamotali ciężarówkę do przewozu oraz osobówkę z kierowcami do przewozu na "ziemie odzyskane"

@BLEBLEBLEX1: Ci "następcy" w lwiej większości mają to w dupie i nie pamiętają niczego bo ich na świecie nie było w tamtych czasach, poza tym żyją w innych regionach - np Śląsk, Pomorze i identyfikują się od dawna nie z Kresami, ale z regionami w których już się urodzili
odkąd Wołyń stał się popularny to każdy miał rodzinę na kresach


@NaczelnyWoody: i od razu widać kto historię zna, a kto nie. Prawda jest taka, że ściana wschodnia pamięta o kresach bo tam mieszkało dużo Ukraińców, których wysiedlono w drugą stronę (Chełmszczyzna, Podkarpacie). A z tych przesiedlonych z kresów na tzw. "Ziemie Odzyskane" to ich też rozdmuchano po dużym obszarze. I teraz jeżeli masz 3 pokolenia to wystarczy by np. tylko
@NaczelnyWoody mówisz z sensem, przynajmniej próbujesz, ale strzym ten niewyparzony ryj. Mimo, że wydaje się że chcesz dobrze to przez organizowanie tych pyskówek osiągasz odwrotny efekt
@johny-kalesonny: Ja jej nie chowałem od dawna wojna tu nic nie zmienia to raz
dwa jak są najbardziej osłabieni i podatni na wpływ a nie zrobimy nic to nie zrobimy nic nigdy ...
Inwazja rosyjska Amerykanom jakoś nie przeszkadzała w sprzedaży gazu za podbite stawki podobnie jeżeli chodzi o wiązanie podatników państw "sojuszniczych" odsetkami za kredyty na uzbrojenie w naszym przypadku rozchodzi się min o wymuszoną modernizacją M1A1 do 2030 roku
Gdyby nie 2014 rok (Majdan, aneksja Krymu oraz separatyzm na wschodzie UA) to wykopki by nawet nie wiedziały co to Wołyń, temat był przeznaczony wyłącznie dla historyków i pasjonatów historii, po 2014


@NaczelnyWoody: to jest nieprawda. W latach mojej szkoły a więc przed 2010 widziałem kilkakrotnie reportaż o zbrodni w Kisielinie na TVP.
@NaczelnyWoody: Tak #!$%@? ludobójstwo ciekawostka historyczna. To ze to wydarzenie jest grzane przez ruskie boty nie oznacza ze się nie wydarzyło. Uczy się o tym młodzież na historii. Wiele Polaków, którzy pamiętają te czasy nadal żyje. Ich dzieci, wnukowie i prawnukowie znają te opowieści doskonale. Możesz poczytać pamiętniki, książki czy obejrzeć słaby polski film na ten temat. Śmiechu warte to jest #!$%@? takich gamoni jak ty xD
@NaczelnyWoody: nie no każdy ma być historykiem, rzucać datami z dupy i prowadzić badania w miejscach mordu inacz4j nawet nie śmiej wspomnieć jak ukryć mordowały bezbronne kobiety i dzieci czerpiąc szczególną przyjemność z tego że teraz to oni pokażą Poliakom. Zamknij już modre downie