Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mati1990: nie spodziewałem się że Mati zada to pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to masz dwie opcje:
1. Dętka + wkładka antyprzebiciowa
a) Zauważ że to nie dętka powinna chronić przed przebiciem, a opona. Z jednym wyjątkiem: Vittoria robi dętki z uszczelniaczem.
b) wkładka która wkłada się dodatkowo między dętkę a oponę.

2. Tubeless, z tym że to wymaga odpowiedniej obręczy, specjalnej taśmy na obręczy, odpowiedniej
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: miałem w starym crossie micheiliny travellery II i to są fajne opony tylko cienki bieżnik i człowiek lata po śniegu i lodzie ale za to nie złapałem kapcia przez 2 zimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
teraz kupując ten rower brałem gruby bieżnik ale zaś no #!$%@? ta opona 2 tyg i pierwszy kapeć trochę ponad 1k km na nich zrobione
  • Odpowiedz
@mati1990: zobacz czy schwalbe nie ma w ofercie opon w większym rozmiarze z bieżnikiem jaki cię interesuje z tą ich wkładką niebieską, ja na miasto używam tych ich opon z tą wkładką i od 10 lat zero kapci w rowerze miejskim.
  • Odpowiedz
@mati1990: dętka nie jest żadnym rozwiązaniem. W mleko kolego trzeba zainwestować i oponę z porządnym oplotem. Dodatkowo na Twoim miejscu wrzuciłbym coś na zasadzie cushcora, jak złapiesz kapcia to możesz spokojnie jechać bez powietrza.
  • Odpowiedz