Wpis z mikrobloga

Ok, kolejna para, a w zasadzie 2 pary w jednym.

2 warianty tego samego modelu, jednych chce sie pozbyc, zaraz o tym dlaczego, ale najpierw szybki opis co widzimy na zdjeciu.

Po obu stronach mamy Grant Stone Diesel, czyli Service Boot pattern od Grant stone. O samej firmie pisalem przy okazji wpisu o parze Grant Stone Cap Toe
.

Dzisiejsze warianty modelu Diesel to od lewej
Tan Essex oraz Saddle Tan. Modele te roznia sie nie tylko skora ale takze i podeszwa.
Model Tan Essex jak sama nazwa wskazuje wykonany jest ze skory od Horween - Essex w kolorze 'natural' - czyli skora 'veg tanned', niekolorowana.

Essex is a combination of new and old technologies. Essex starts with a modern wet-white pre-tannage and then gets a full vegetable tannage using Horween's old fashioned, time proven Shell Cordovan tanning liquors. Next, an enriched blend of fats, oils and greases are tanned into the leather giving the leather durability, softness and a rich round feel. Available in both earth tones and natural veg colors. The weight ranges are from 3.5oz up to 9oz.


Zrodlo: https://www.thetanneryrow.com/all-leather/horween-essex

Skora w dotyku i wlasciwosciach jest naprawde swietna, nie moge powiedziec zlego slowa. Nie podoba mi sie natomiast jej wyglad. Myslalem, ze bedzie bardziej podoban do skory Wickett & Craig ktora mam na White'sach MP, ale niestety sa to dwie bardzo rozne skory, essex nie ciemnieje jak wickett & craig i ten kolor ktory sie nie zmienia niestety mi nie pasuje.

Kolejnym wyroznikiem tego wariantu od Saddle Tan jest podeszwa, Tan Essex posiada podeszwe typu Dainite Studded natomiast Saddle Tan ma bardzo grube skorzane podeszwy. Nie mam tu wielkich preferencji, oba typy podeszwy bardzo lubie.

Teraz chwile o skorze w wariancie Saddle Tan. Jest to niby podobna, veg tanned skora, tym razem od Badalassi Carlo Tannery z Wloch. Tannage skory to Minerva, wersja pokolorowana w kolor 'Cognac'.
Moge powiedziec, ze ta skora duzo bardziej przypomina swoimi wlasciwosciami jak i wygladem skore od Wickett & Craig - z mala roznica - kolor jest taki jak wickett and craig po kilku miesiacach uzywania, skora od badalassi wydaje sie juz 'dojrzala' - zapewne dlatego, ze jest pokolorowana (pomalowana?).

Obie pary sa ksztaltem, wygoda itd, takie same, jednak duzo bardziej wole Saddle Tan z powyzszych powodow, Essexy beda sprzedane - po prostu nie podoba mi sie wyglad.

Czesto juz to pisalem, ale napisze jeszcze raz - Grant Stone produkuje moim skromnym zdaniem jedne z nalepszych butow jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci. Podwyzszyli nieznacznie ostatnio ceny, mimo to nadal dostajemy jakosc lepsza od Alden w cenie niewiele wyzszej od red wing, nie mozna ich nie polecac.

#buty #modameska #obuwie #ubierajsiezwykopem #grantstone

#wbootach
tomekwcalenie_tomek - Ok, kolejna para, a w zasadzie 2 pary w jednym. 

2 warianty ...

źródło: comment_1672907411SLINDygbzTzgulu7GP0jVr.jpg

Pobierz
  • 1