Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zacząłem #dieta 11 listopada. Postanowiłem, że będę jadł 1800 - 2100 kcal przy wadze 107 kg, praca siedząca, ruchu mało. Mam za sobą już redukcję i przy takiej kaloryce waga spadała powoli, ale spadała. Staram się jeść nie więcej jak 100g węgli na dzień. Problem w tym, że do dziś waga to niecałe 106 kg. Gdzie szukać przyczyn takiego zastoju?
  • 19
  • Odpowiedz
ruchu mało


@zap21: więcej ruchu

Postanowiłem, że będę jadł 1800 - 2100 kcal przy wadze 107 kg


@zap21: imo kalorii już nie obcinaj, bo co to za życie będzie przy takiej ilości jedzenia... Chwilę można by tak wytrzymać, ale na dłuższe odchudzanie, to chyba nie będzie dobre wyjście
  • Odpowiedz
@zap21: jeżeli przy takiej wadze, wzroście i nawet niskiej aktywności fizycznej, jedząc 1800 waga ci stoi to albo nie wliczasz wszystkiego co jesz albo jesteś pacjentem leżącym w łóżku
  • Odpowiedz
@zap21: Sprawdziłem kilka kalkulatorów i przy takich statach powinieneś chudnąć w dobrym tempie jedząc ok. 1900 kcal (średnio). Ja jestem od ciebie o wiele niższy i lżejszy i chudnę na 1700 kcal, więc nie możliwe, że 1900 kcal to jest dla ciebie utrzymanie. Przyczyn upatrywałbym w złym liczeniu kalorii, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
  • Odpowiedz
@zap21: Spróbuj dietę od Respo, wydasz na 1.5 miesiąca koło 300 zł i starczy, bo po miesiącu będziesz miał know how żeby samemu sobie odpowiednio wszystko liczyć. We wrześniu zacząłem z Respo z waga 97 (ale tylko na 1.5 miesiąca) a obecnie ważę 84 kg.
  • Odpowiedz
@zap21: nic nikomu nie płać za diety. na stronie diety.nfz.gov.pl masz do wyboru kilka różnych opcji na dietę, plus wybierasz kaloryczność plus możesz sobie wygenerować przepisy na cały miesiąc nawet za darmo, gdzie masz dokładnie rozpisane co jest i jak to przyrządzić.
a co do tego że nie chudniesz to tak jak pisali wczesniej, musisz źle coś liczyć, jakbyś miał deficyt to byś chudnął, to nie magia. zacznij korzystać z myfitnespal
  • Odpowiedz
@zap21: To dopiero 2 miesiące, z doświadczenia o ile nie masz ostrej diety, to czasem nawet dopiero po 3 miesiącach widać konkretne efekty. Na początku ciało lubi różnie zareagować, zatrzymać wodę itd. więc waga nie jest miarodajna (mierzenie obwodu już bardziej). Zaufaj procesowi i czekaj.

Poleciłbym natomiast znacznie mocniejszy deficyt - przy braku ruchu na obecnym deficycie będzie szło jak krew z nosa. Masz sporo do zrzucenia, więc trzymanie diety latami
  • Odpowiedz