Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#chudnijzwykopem #dieta #odchudzanie

Mirki, jak to jest możliwe, że od 30 dni na diecie 2300 kcal (korzystam z diety pudełkowej, nic nie podjadam) schudłem tylko 2kg? Mam 177 cm wzrostu, ważę obecnie 96 kg. Aktywność to jakieś 4K kroków dziennie, poza tym nic - praca biurowa od 8 do 18 codziennie. Możliwe, że mam tak niskie zapotrzebowanie kaloryczne i powinienem zejść niżej?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b5ffac3aff44a0fb1a99b9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 20
2kg. Nie wiem ile kcal brałeś wcześniej, ale weź pod uwagę, że organizm jest ciut mądrzejszy od Ciebie:) jak widzi, że jest #!$%@? z kcal to oszczędza. Daj mu czas. Ale bez sportu zjedziesz z masy nie tylko tłuszczu ale i białka. Polecą mięśnie, stawy, kości etc. Dieta musi być zbilansowana. A przynamniej białeczko, witaminki, wapno no i sport musi być. I o kolagenach nie zapomnij.
@Ojciecciesli: @pianinka: @5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: kurde to ja mam 84kg, 179cm wzrostu i jem tak 1500-1700kcal dziennie i mam zero ruchu.
I się dziwię czemu jestem zombie i mam problemy z kręgosłupem i ogólnie stawami
Znaczy, więcej ruchu i więcej wydawania na jedzenie ale z tego będę miał lepsze samopoczucie?
Czemu nie może być tak, że jak mam mało ruchu, to mało jem i jest gites ;(
Co z powszechną mądrością
@interpenetrate: Jakbyś faktycznie jadł 1500-1700 to byś chudł, Twoje zapotrzebowanie to jakieś ~2100.

https://getitdaily.com/body-mass-info-table/

Ale chudnięcie to przecież nie wszystko. Problemy z kręgosłupem, kiepskie samopoczucie i brak energii jak najbardziej mogą brać się z braku ruchu i złego odżywiania. Ruch jest dobry nie tylko na samo odchudzanie, ale też na ogólne zdrowie organizmu i jego wydajność. Tak samo rodzaj jedzenia - zupełnie inaczej się człowiek czuje po pełnowartościowym, zdrowym posiłku, a
@pianinka: chce schudnąć właśnie. Mam wystający brzuch, tzn. raz że poradziłem sobie już że wzdęciami, ale dwa też odłożony tłuszcz. Niestety u mnie wszystko chyba na brzuch idzie. Chce mieć tyle kalorii. Wręcz się zdziwiłem jak fitatu mi powiedział że mam jeść 2800 czy ileś jak ja chyba w życiu tyle nie jadłem. A jadam normalne posiłki na te 1500kcal. Jajecznica z 3 jajek z bułką z różnymi rzeczami, potem powiedzmy
@interpenetrate:

O co jemu chodzi z tym dewastacja organizmu?


Ludzki organizm jest sprytny i jak zaczynasz jeść bardzo mało kcal (a 1500 czy 1700 to jest bardzo mało) to uznaje że nastały trudne czasy i trzeba oszczędzać energię żeby przetrwać. Skutek jest taki że nadal nie chudniesz, a zamiast tego jest ci zimno, jesteś ospały i wiecznie zmęczony.
Ważne jest też czy przy takiej restrykcyjnej diecie dostarczasz odpowiednią ilość witamin i
Mirki, jak to jest możliwe, że od 30 dni na diecie 2300 kcal (korzystam z diety pudełkowej, nic nie podjadam) schudłem tylko 2kg? Mam 177 cm wzrostu, ważę obecnie 96 kg. Aktywność to jakieś 4K kroków dziennie, poza tym nic - praca biurowa od 8 do 18 codziennie. Możliwe, że mam tak niskie zapotrzebowanie kaloryczne i powinienem zejść niżej?


@AnonimoweMirkoWyznania: Po prostu jesz za mało i ciało się broni od niskiej