Wpis z mikrobloga

jak wrocic na tą piekna wyspe?
bylem przez 3 lata, musialem wrocic do pl bo mi umarl ojciec, dziadki, babcia, aktualnie zostalem sam i dostalem spadku, źe moglbym kupić sobie karaluchową lepianke w barnsley za gotowke i tam zyc w spokoju.
mialem pre settled, ale chyba mi wygasł (2 lata minelo ponad od mojej ostatniej wizyty tam), czy da sie to jakos obejsc i wrocic?
#uk
  • 12
@curiousboi: Nie da się. Nawet jeśli twój pre-settled nie jest oznaczony jako wygaśnięty (nie wiem, jak to sprawdzają), to nie dostaniesz settled żeby zostać na stałe. Choć był ostatnio wyrok, że wymóg ponownego złożenia wniosku o settled po 5 latach jest niezgodny z withdrawal agreement, póki co Home Office wniósł apelację. Śledź temat, może to coś dla ciebie:
https://www.theguardian.com/politics/2022/dec/21/brexit-rule-that-makes-eu-citizens-reapply-to-stay-in-uk-is-unlawful-court-says
ale chyba mi wygasł


@curiousboi: panie ale jak ci się nie chce sprawdzić najpierw podstawowej, KLUCZOWEJ informacji dot. twoich możliwości legalnego pobytu i pracy w UK to czemu nam dupę zawracasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli Ci wygasł to wtedy dupa, by wrócić musisz dostać wizę pracowniczą czy studencką, takie samo kopanie się z koniem jakbyś chciał wyjechać do Australii czy innej Kanady.
@LifeReboot: Status Pre-settled status, also known as limited leave to remain
Valid until 28 November 2024

Jak to w takim razie dziala, do kiedy musze maksymalnie podjac prace tam zeby dalej mi sie naliczaly lata?