Wpis z mikrobloga

AKTUALIZACJA
Jako, że nie mogę edytować starych postów, a z tego co widzę to niektóre rzeczy przedstawiłem zbyt negatywnie, a inne zbyt pozytywnie to dzięki pomocy @Wektorowy1 i @elgrecqo postanowiłem trochę poprawić. Zostawię moje stare obliczenia i dodam aktualizację pod nimi.

Naszło mnie trochę na przemyślenia, po dyskusji z pewnym wyszczekanym kundelkiem (przy okazji chciałbym pozdrowić świeżo upieczonego użytkownika wykopu @Andre90k)

Na wstępie dodam, że po tym jak w wigilię nie nagrał żadnego filmiku rozliczającego akcję PPV (zapewne na złość tym 30 wykopkom) nie sądziłem, że uda mu się rozliczyć do końca roku. W pewnym sensie się myliłem, w innym miałem rację.

Jednak w jakiś pokrętny sposób @sawardega udało się rozliczyć. Problem jest taki, że te rozliczenie nie jest niestety publiczne (mówię o fakturach), tak jak publiczne było twoje reklamowanie swojego reflinka. No chyba, że na dniach wrzucisz, niestety spóźniony, film z ukazaniem tych faktur. Tym bardziej, że będzie czas na zamazanie danych (swoją drogą ogólnodostępnych) swojego imperium.

Zapewne będą shoty, ale nie wiadomo czy będą one na kanale shoterów, którzy ci oddają część dochodów z tych shotów i będą one widoczne, czy może na kanałach shoterów, którzy ci nie płacą i za chwilę każesz je skasować.

Nie znam się na tych sprawach, więc może ktoś mógłby mi wytłumaczyć czym jest te 100k, które @sawardega dorzucił "od siebie"?

Z tego co mi wiadomo na karmę dla psów miały iść dochody z:
- PPV
- Odcinków z psiakobusa

Ponadto podobno (nie mam potwierdzenia, a nie chce mi się szukać shotów):
- Miała być uwzględniana inflacja
- Koszty, które poniosłeś w związku z naprawami, były chyba pomniejszone o pieniądze zebraneze zbiórek na patronite (?) na naprawy psiakobusa.

I tutaj moje rozmyślenia:

Wydałeś ~314k PLN. W tej kwocie jest dochód z PPV, wynoszący ~189k (jest to kwota netto). Więc "od siebie" dorzuciłeś 125k.

1. Jeśli uwzględnimy inflację w 2021, która wynosiła 5.1% i 17.9% w 2022 to wychodzi jakieś23%, czyli jeśli dobrze liczę to ok ~43.5k. (powtarzam nie mam pojęcia czy dobrze to liczę)
Czyli ze 125k dołożonych od siebie, 43.5k to inflacja, którą podobno miałeś uwzględnić. Wychodzi 81.5k od siebie.

AKTUALIZACJA:

Biorąc pod uwagę post @elgrecqo na temat wzrostu cen karmy, wziąłem pod uwagę wzrost ceny karm:

Bosch Eko My Friend 20 kg,
Bosch Dog Premium 20 kg,
Arion Premium Adult Jagnięcina I Ryż 12Kg,
Bosch Adult Lamb&Rice 15kg,
Bosch Junior Medium Breed 15kg,
Fitmin Dog For Life Junior Large Breed 15kg,
Nutra Nuggets Maintance Dog 15kg

wyszło mi średnio 50% podwyżki cen karmy (najwyższa podwyżka to 112%). Tak więc te uwzględnienie inflacji wychodzi ~62k

2. Wyświetlenia z psiakobusów (liczyłem te, które były od zapowiedzi twojego debiutu w FAME czyli: Nitro, Lexy, Leksiu, Fagata, Natsu i Sexmasterka) to ~7.5 miliona.

Opierając dane na filmiku z kanału "Pankracy", który posiada 15.5k subskrybentów o tytule: "Ile YouTube zapłacił mi za 1.000.000 wyświetleń?" (13k za 1 milion wyświetleń) wychodzi na to, że za 7.5 mln powinieneś dostać ok 97.5k. Domyślam się, że kanał z ~1.2mln subskrypcji, ma wyższe stawki niż taki z 15.5k, ale liczmy już po tych niższych.
Od 97.5k odejmę 30% podatku (powtarzam nie mam pojęcia czy dobrze to liczę) to wyjdzie ~68k.

AKTUALIZACJA:

@Wektorowy1 napisał, że on w podobnej branży na YT ma widełki za 1mln Za 1MLN ja mam Np. 4000-9000zl, więc biorąc trochę więcej niż minimum czyli 5k za 1mln wychodzi 37.5k, po odliczeniu wymyślonego przeze mnie podatku 30% (nie mam pojęcia jak rozlicza się Wardęga) wychodzi 26.5k

Czyli z moich bardzo niedokładnych obliczeń wychodzi, że od siebie dołożyłeś co najwyżej 13.5k.

AKTUALIZACJA:

Czyli z moich bardzo niedokładnych obliczeń wychodzi, że od siebie dołożyłeś co najwyżej 35.5k. Co nie jest dużą kwotą jak na to, że podobno zarabiasz miesięcznie kilkaset tysięcy (słowa z jego live'a z dnia 03.01.23).

POWTARZAM: NIE WIEM CZY DOBRZE TO LICZĘ

#famemma #wataha #wardega #revo #konopsky #boxdel
Pobierz Crankees - AKTUALIZACJA
Jako, że nie mogę edytować starych postów, a z tego co widzę...
źródło: comment_1672833608mHXrOdp6kJZp0f0N0rLYUV.jpg
  • 17
@DEJW88: Też jestem niespełnionym detektywem i czasami lubię się pobawić.

Poza tym z tego co mówił o przeznaczaniu zysków z psiakobusa na schroniska (podobno na Kanale Sportowym tak mówił), to jednak nie jest to 100k, chyba, że nie wyczuwam sarkazmu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym z tego co mówił o przeznaczaniu zysków z psiakobusa na schroniska (podobno na Kanale Sportowym tak mówił), to jednak nie jest to 100k, chyba, że nie wyczuwam sarkazmu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Crankees: Mówił tam dokładnie na odwrót, że tym sposobem pieniądze wydane na psiakobusa mu się zwrócą.
@Crankees: Najlepszym paradoksem jest to, iż można śmiało podciągnąć to pod:
Art. 286. [Oszustwo]
§ 1.
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Gdyż są ludzie którzy specjalnie zakupili PPV z linka Wardęgi by kasa poszła
@DEJW88: A to nie wiem, jeśli tak to zwracam honor i pomniejszam kwotę z moich laickich obliczeń o 26.5k. Nie chcę mi się tego aż tak sprawdzać, bo ten odcinek z nim pewnie pod 2h podchodzi. Może nagra odcinek, gdzie wszystko fajnie wytłumaczy choć po tym rozliczeniu w formie shorta i pokazaniu faktur na live, który już jest niedostępny to wątpię.
@Crankees: 3 fakty:
1) Wardęga i jego społeczność zrobili coś dobrego - można to było zrobić być może lepiej, szybciej, transparentniej - jeden kit - najważniejszą kwestią jest to że dało się pomóc zwierzakom.
2) Wardęga dołożył coś od siebie - jaka różnica jest czy dołożył 10, 30, 50 czy 100k? - zrobił spontaniczną akcję, jego społeczność się dołożyła, sam zainwestował sporo czasu aby ogarnąć temat, a jak jeszcze dorzucił trochę
@Crankees: Najlepszym paradoksem jest to, iż można śmiało podciągnąć to pod:

Art. 286. [Oszustwo]

§ 1.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Gdyż są ludzie którzy specjalnie zakupili PPV z linka Wardęgi by kasa poszła
@DEJW88: owszem, mówił, że się zwrócą, ale dodał też, że pójdą dalej na pomoc psiakom.

Okej, zrobił coś dobrego - a właściwie to społeczność, która wyłożyła na to hajs -, ale forma przerowadzenia tego pozostawia sporo do życzenia. U mnie został niesmak po tym wszystkim zamiast takiej normalnej radości. Mam nadzieję tylko że te tony karmy z grudnia się nie zmarnują i faktycznie zostaną wykorzystane.
@Seledynka123 wykopki elyta ynterneta już wiedzą, że karma może się zmarnować. Oświecę ciebie. Przy obecnych problemach schronisk dla zwierząt nic się nie zmarnuje. Zapytam. Czy poświęcisz kilka godzin życia na wolontariat w jakimś schronisku zamiast pisać populistyczne kawałki na wypoku. Możesz nie lubić Wardęgi. Nikt ciebie nie zmusza. Jednak skoro jesteś tu w komentarzach to w którym schronisku będziesz w tym miesiącu? Tak ze 2-4 godziny wystarczy.
@Crankees misiek to w którym schronisku będziesz jako wolontariusz? Wystarczy 2-4 godziny miesięcznie. Stać ciebie. W końcu tyle poświęcasz na bycie "detektywem"
@bijotai:
Zasmucę cię. Spędziłem nad tym max 45 minut. Jednorazowo, nie miesięcznie. Poza tym w schronisku nie mam szans na zabawy w detektywa.

@kipman1:
Nigdzie nie twierdzę, że nie zrobił nic dobrego. Po prostu jeśli wymaga od innych influ tłumaczenia się ze swoich "przewinień", sam mógłby to zrobić w lepszej formie niż "na kolanie".