Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości: czy jest jakiś ciekawy materiał na temat tego ile Rosja będzie odbudowywać swój potencjał militarny? Bo do tej pory ludzie rzucają wesoło 10 lat. A nawet w dzisiejszym odcinku układu otwartego gościu powiedział, że to może być mniej ale nie wiadomo i potem powiedział coś trochę z czapy.
Może @wolskiowojnie się wypowie? Czy ogólnie te nasze zakupy co teraz mamy mają szanse dojechać do nas przed możliwym odbudowaniem sił przez Rosjan?
Bo nie uwierzę, że Rosjanie w genialny sposób zaatakują jeszcze Polskę nawet jak zrobią powszechną mobilizacje. Ale chodzi mi w perspektywie kilku lat.
#rosja #ukraina #wojna #wojsko
  • 17
Bo do tej pory ludzie rzucają wesoło 10 lat


@rezydenttomek: Bo 10 lat było w tych super optymistycznych czasach w których Rosja miała upaść już za miesiąc po wprowadzeniu sankcji. No ale później się okazało że sankcje co prawda są dotkliwe dla Rosji ale znacznie mniej niż zakładano. I podobnie było z czasem odbudowy. Na początku 10 lat i nawet więcej. Teraz już 5 lat. Na początku mówiono że Rosja nie
@wjtk123: Pewnie tak, po prostu zawsze mnie ciekawi skąd te teorie ile to im lat zajmie. Nawet wojskowi mówili bardziej o 5 latach ale ja obstawiam, że oni bardziej zakładają najgorszy scenariusz i muszą cisnąć polityków o hajs.
@rezydenttomek:
SZ RP szacują dochodzenie Rosjan do siebie na 3 do 5 lat. Stąd za wszelką cenę chcą realizować dostawy do 2025-2028 najdalej. Ja osobiście i np. Konrad Muzyka obstawiamy dekadę od zakończenia konfliktu ale nie licząc sztuka jest sztuka (tj T-62 za T-90M, BMP-1 za BMP-3, Hiacynta za Msta-S a licząc odtwarzanie zapasów nowoczesnej amunicji, szkolenie oficerów, nowy sprzęt itp.
Oczywiście podejście SZ RP jest bezpieczniejsze.
@Matrioszka69:
Rosjanie mają 2 wielkie fabryki i 5 zakładów remontowo naprawczych zdolnych do produkowania i remontowania sprzętu.
Na stopie pokoju UWZ i Kurganmasz były w stanie produkować do 250-300 czołgów rocznie (UWZ) i do 200 do 300 BMP (Kurganmasz), oczywiście zakładamy optymistycznie że wielka fabryka w Leningradzie w całości poszła do piachu i że zakłady w Omsku stały się już tylko remontowo-naprawczymi. Do tego należy dawne zakłady naprawcze okręgów wojskowych (realnie
Pobierz wolskiowojnie - @Matrioszka69:
 Rosjanie mają 2 wielkie fabryki i 5 zakładów remonto...
źródło: comment_1672817962ZgPIFhyzqT0hv7eBlnA4Rb.jpg
@rezydenttomek:
Pisałem na TT ile czego szacunkowo im zostało:
https://twitter.com/wolski_jaros/status/1594002248664813569 (19 listopada)
od tego trzeba odjąć tą 100 takiet crusie która poszła w atakach ale dodac jakąś tam produkcje z Rosji (kilkanaście sztuk).
Pewnie Iskandery-M znów sie pojawią w tym roku z bieżącej produkcji.
To że Rosjanom brakuje rakiet nie znaczy że nie mogą kontynuować ataków środkami zastępczymi (irańskie drony) lub też naruszając rezerwy strategiczne na wojnę z NATO. Z pewnych
@wolskiowojnie: Dzięki za wyczerpująca odpowiedz. A wiadomo coś jak wyglada produkcja ciężarówek/samolotów i helikopterów? Dzisiaj np udało mi się znaleźć na telegramie informacje, że do armii trafiło 10 zmodernizowanych śmigłowców ka52m.