Wpis z mikrobloga

Mamy taką sytuację - zalało nam cała posadzkę pod parterem w nowym domu. Wszystkie ściany wilgotne,schodi farba, odpadają listwy itd.
Wina hydraulika bo nie zacisnął trójnika.
Na szczęście gość ma OC więc cała sprawa idzie przez ubezpieczalnie.
Firma od osuszania ma wejść w ciągu 2 tygodni najpewniej i poinformowali, że generalnie nie będzie się dało przebywać w domu wtedy, ponieważ temperatura w okolicach 30 stopni, wilgotność nawet poniżej 30% i oczywiście ogromny hałas.
Musimy się więc wynieść z domu na 2-4 tygodnie... (mamy 2kę dzieci)

Pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji i ubezpieczalnia pokrywała koszty hotelu itp?
Jak mamy się wynieść z domu (a nie mamy tu rodziny czy coś żeby zostać na miejscu) to najbliższe miejscówki na wynajem są we Wrocławiu (mieszkamy na wsi pod miastem) i kosztują lekko >300PLN za dobę, a za niewiele większe pieniądze można znaleźć lokum w górach czy coś.

Pytanie czy ubezpieczalnia powie mi, że zapłacą 300 czy 400 za dobę we Wrocławiu, ale nie zapłacą tyle w górach czy nad morzem czy gdziekolwiek indziej po prostu?

Zaraz ktoś mnie zjedzie za cebulactwo, ale jak jesteśmy zmuszeni się wynieść z domu, to wolimy spędzić ten czas w jakimś ładnym miejscu niż kisić się w mieście.

#ubezpieczenia #budujzwykopem #mieszkanie #prawo
  • 6
@trustME: Z ubezpieczenia OC sprawcy powinni pokryć wszelkie niezbędne koszty, ale czy akurat 2 tygodnie w górach uznają za niezbędne, czy sami ogarną Wam jakieś mieszkanie to już inny temat :)

Dodatkowo nie wiadomo czy hydraulik nie miał udziały własnego (co jest częste przy polisach OC firm) więc możliwe że będzie musiał dopłacić z własnej kieszeni.

Najlepiej podejdź do swojego agenta i poproś o pomoc, powinien udzielić wszystkich najważniejszych informacji i
@sayanek: nie mam swojego agenta…

Z tym hotelem jak pytałem to odpisują ciagle „żeby rozliczyć koszty zakwaterowania należy przesyłać fakturę lub rachunek za hotel” i tyle…
@cedric: jakby dali ryczałt jakiś to pewnie by się dało ukręcić i coś takiego.. może niekoniecznie Turcja, bo nie chcę brać dzieci w miejsca gdzie sam nie czułbym się bezpiecznie, ale jakieś last minute na fajnej wyspie :)